Medya

Melih Altınok, Hürriyet’e yazar olmak isteyen muhafazakar-islamcı yazarlara yüklendi

Sabah yazarı Melih Altınok, bazı muhafazakar-islamcı yazarların Hürriyet gazetesinin yayın yönetmeni olduktan sonra Hürriyet’e yazar olmak için Ahmet Hakan’a yönelik olarak eski tavırlarından uzaklaşıp sessizliğe gömüldüklerini yazdı. Altınok’un isim vermeden kaleme aldığı yazı Türk medyasında konuşulacağa benziyor.

MELİH ALTINOK KİMLERİ KAST ETTİ?

Bilindiği gibi iktidarı destekleyen medyada yazan çoğu yazar, yazılarında ya da TV’deki tartışma programlarında sık sık Ahmet Hakan’a yönelik göndermelerde bulunuyor ve onu kıyasıya eleştirilerin hedefi haline getiriyordu.

İşte, Sabah yazarı Melih Altınok’un bugünkü “Ahmet’in gözüne girmek kolay mı öyle?” başlıklı yazısındaki dikkat çeken o bölüm:

“NE EZİKLİKMİŞ ARKADAŞ”


Çok değil üç beş ay önce, henüz Hürriyet’e genel yayın yönetmeni olmamışken Ahmet’e “gözünün üstünde kaşın var” diye çakan ancak şimdilerde nedense(!) suskunluğa gömülen muhafazakâr-İslamcı meslektaşlarımız da nal toplasınlar…
Üzgünüm ama, yalnızca tek taraflı omerta ilan ederek Ahmet’in gözüne gireceklerini sanıyorlarsa yanılıyorlar.
Ahmet’e bulaşmadan, vurun abalıya dercesine Hürriyet’in her yanlışında Ertuğrul Özkök yüklenmelerini falan yemez Ahmet… Kaçın kurası.
O yese “başkaları” yemez.
Bu yüzden, Barış gibi ya da Ahmet’in Hürriyet’in koltuğuna oturur oturmaz manşete çektiği operasyoncu muhabirler gibi, belli bir düzeyde “gazetecilikten” feragat etmeleri lazım.
O zaman belki kendileri için, Hürriyet’te dün de bugün de “the others” muamelesi görenler gibi bir pozisyon umudu doğabilir.
Bir dönem “adam” sandığımız, sözüne değer verdiğimiz koca koca insanlar Hürriyet’e yazar olma hülyasının peşinde tüm itibarlarını bozuk para misali harcamamışlar gibi, bugün bile aynı serapla gözü kamaşanlar var.
Ne eziklikmiş arkadaş…

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu