Medya

Melih Altınok “Kırmızı Fularlı Kız” üzerinden Hürriyet ve Cüneyt Özdemir’e yüklendi

Sabah gazetesi yazarı Melih Altınok’un gündeminde medyada “kırmızı fularlı kız”olarak bilinen, PKK’nın ABD tarafından desteklenen Suriye Kolu olarak bilinen YPG saflarında çatışırken hayatını kaybeden Antalyalı Ayşe Deniz Karacagil vardı. Altınok bugünkü ilginç yazısında hayatını kaybeden Karacagil üzerinden Hürriyet gazetesini ve Cengiz Özdemir’i eleştirdi.

Melih Altınok” El birliğiyle ve en şık şekilde hayatı kaydırılan apartman çocukları” başlıklı yazısında Karacagil’in düştüğü durumdan dolayı hem Hürriyet’i hem de Cüneyt Özdemir’i de suçladı.

İşte, Melih Altınok’un çok konuşulacak yazısından bir bölüm:


İşte o günlerde tüm Türkiye, Cüneyt Özdemir’in CNN Türk’teki programında “kırmızı fularlı kız” diye idolleştirilen Karacagil’i tanıdı.
Mankenlerin Swarovski taşlı gaz maskeleriyle podyuma çıktığı defileleri haberleştiren hürriyet.com.tr devreye girmekte gecikmedi. Artık kırmızı fularlı kıza sempati duymayan Kelebek okuru kalmamıştı.
Derken daha radikaller işe el attı. Antalyalı Gezici kız, Cumhuriyet gazetesinin manşetinde, PKK’lı Karayılan’la poz verirken görülüyordu.
PKK’lıların yere sigara izmariti bile atmadığını, Savcı Mehmet Selim Kiraz’ı vuranların da “mecbur kaldıkları için cinayet işlediğini yazabilen gazete, Kırmızı fularlı kızın Kandil’de ne kadar da çok kitap okuduğundan bahsediyordu.
Dün baktım, hepsi ağıttaydı kırmızı fularlı kız dedikleri 23 yaşındaki Karacagil’in ardından…
Ne güzel söylemiş eskiler değil mi, kurtla bir olup sürüye dalan da aynı, ardından çobanla yas tutan da…

***
Ha bu arada merak edenler için söyleyeyim… Gezi’de “mesele ağaç değil sen hâlâ anlamadın mı” diyerek ateşten çok gençlerin üzerine benzin döktüklerini itiraf eden jön de…
Gazeteciliğin 5N1K kuralını çöpe atıp programında barikatlara adam devşiren arkadaş da…
Yılların Cumhuriyet’ini FETÖ, PKK bültenine çeviren susamuru da…
Gençlere “gidin” diye işaret ettikleri Kobani’de, Rakka’da değiller elbette.
Biri Londra’da diğeri New York, Washington takılıyor… Malum zatsa zaten Berlin sakini.
Peki ya, ambulansın arkasına takılmış taksi gibi Gezi’nin fitilini ateşleyip sonra ortalıktan kaybolan rejisör Sırrı Bey ne yapıyor dediğinizi duyar gibiyim.
Ne yapsın, geçenlerde adına siyaset dediği işi bıraktığını açıkladı beyefendi. Tekrar film çevirecekmiş. Çevirmediği film kalmış gibi…
Kararı siz verin. Şimdi kim öldürmüş oluyor, flaşlar önünde boynuna kırmızı fular geçirilen 23 yaşındaki bu kızı?

Yazının tamamını okumak için tıklayın…

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu