Medya

Melih Altınok’tan CHP İstanbul İl Başkanı seçilen Canan Kaftancıoğlu’na “trol” benzetmesi

Canan Kaftancıoğlu’nun CHP İstanbul İl Başkanlığına getirilmesinin yankıları sürüyor. Kaftancıoğlu’nun geçmişte sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar başını ağartacağa benziyor. Kaftancıoğlu’nun yüzündeki maskeyle yer aldığı fotoğrafı adeta paylaşım rekoru kırdı. Ayrıca ” Hepimiz Mustafa Kemal’in askerleriyiz sloganını doğru bulmuyorum. Militer  bir dil olmasından öte birey olmanın önüne geçen bir ifade” paylaşımı da tepki aldı.

MELİH ALTINOK TARTIŞILAN CANAN KAFTANCIOĞLU’NU YAZDI

Kaftancıoğlu’nun CHP İstanbul İl Başkanlığına seçilmesi medyanın da gündemindeydi. Pekçok isim sosyal medya hesabından Kaftancıoğlu’nun yeni göreve seçilmesine ilgisiz kalmadı. Basında da Canan Kaftancıoğlu rüzgarları esmeye başladı.

Sabah yazarı Melih Altınok’un da gündeminde Kaftancıoğlu vardı. Altınok’un yazısında kullandığı “Koskoca CHP örgütünü bir trole verdiler” başlığı oldukça dikkat çekti. Kaftancıoğlu’nun çok tartışılan sosyal medya paylaşımları Melih Altınok’un da gündemindeydi.

İşte, Altınok’un dikkat çeken Canan Kaftancıoğlu ile ilgili kaleme aldığı o yazısından bir bölüm:


MELİH ALTINOK/KOSKOCA CHP ÖRGÜTÜNÜ BİR TROLE VERDİLER

CHP İstanbul İl Başkanlığı’na Canan Kaftancıoğlu isimli biri seçildi. Kimdir diye biraz bakayım dedim… Bildiğiniz trol.
Sosyal medyada sağa sola hakaretler savuran, siyasiler hakkında ağza alınmayacak küfürleri paylaşan birisi.
Biz gazeteciler de nasibimizi almışız elbette kendisinden.
Kimileri “radikal bir sosyalisttir” diye teselli buluyor. Ama zamanında popülist bir yaklaşımlabozduğu “ezberleri” şimdiden tamir etmeye başlamış. Yani takiyenin de bini bir para
Dahası 15 Temmuz darbe girişimini halkın sokakta bastırmasından kaygılanan, attığı twitlerle cuntaya destek veren birinin sosyalistliği de ciddi şekilde sorgulanır değil mi?
Evet, seçilmiş birisinden bahsediyoruz. Dolayısıyla “kendi tercihleridir, hayırlı olsun” demek durumdayız.
Ne var ki, 2019’da iki hayati seçim bizleri bekliyor. Yarışın niteliği geleceğimizin inşasında hayati rol oynuyor.
CHP’nin İstanbul gibi güçlü bir teşkilatını bu kadar marjinalize etmesinin de bu süreçte kuşkusuz önemli etkileri olacak.
Bu yönetici profilinin de ne CHP’ye ne de güçlü bir muhalefeti iktidarı sınırlandırması içinbekleyen biz seçmenlere yapısal çözümler sunması hayal gibi.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu