Medya

Melih Altınok’tan Erdoğan Aktaş’a Nevşin Mengü soruları…”Operasyon mu yürütüyorsun?”

Nevşin Mengü’nün CNNTürk ekranından alınmasının yankıları devam ediyor. Sabah gazetesi yazarı Melih Altınok, bugünkü yazısında konuyla ilgili kanalın tepe yöneticisi Erdoğan Aktaş’a sorular sordu. “Erdoğan Aktaş, Nevşin Mengü’yü ekrandan niçin aldı?” başlığı ile yazdığı yazısında Altınok,  CNNTürk’te Nevşin Mengü ile ilgili yapılan tasarrufun nedenini anlatması gerektiğini savundu.

“NEVŞİN MENGÜ ÜZERİNDEN OPERASYON MU” SORUSU

Yapılan Nevşin Mengü hamlesinin arka planını sorgulayan Melih Altınok’un kaleme aldığı “Evet, Erdoğan. Mengü’yü tarafsızlığını yitirdiği, Cumhurbaşkanı’na ve hükümete karşı bir muhalefet lideri gibi yaklaştığı için mi ekrandan aldın?

Eğer böyle bir durum söz konusu değilse iki gündür imalarla insanların kafasında soru işareti yaratmanızın amacı ne?
Yoksa dünyaya “baskı altındayız” mesajı vermek için, yine, kanalın çok izlenen ekran yüzü üzerinden bir operasyon mu yürütüyorsun?” şeklindeki ifadeleri dikkatlerden kaçmadı.

İşte, Melih Altınok’un Nevşin Mengü hamlesiyle ilgili Erdoğan Aktaş’a yönelik o ilginç sorulardan oluşan yazısı:


 

CNN Türk’ün nevi şahsına münhasır ekran yüzlerinden Nevşin Mengü’nün ekrandan alındığı konuşuluyor.
Spiker kovuldu mu yoksa izne mi çıktı, ne olup bittiğini bilmiyoruz.
Ancak Mengü’nün attığı bir twit üzerine başlayan tartışmada, şimdiden kanal yönetiminin hükümete yaranmak için bu kararı aldığı yorumları yapılıyor.
Şimdi buradan kanalın kaptanı Erdoğan Aktaş’a açık açık soralım.
Evet, Erdoğan. Mengü’yü tarafsızlığını yitirdiği, Cumhurbaşkanı’na ve hükümete karşı bir muhalefet lideri gibi yaklaştığı için mi ekrandan aldın?
Eğer böyle bir durum söz konusu değilse iki gündür imalarla insanların kafasında soru işareti yaratmanızın amacı ne?
Yoksa dünyaya “baskı altındayız” mesajı vermek için, yine, kanalın çok izlenen ekran yüzü üzerinden bir operasyon mu yürütüyorsun?
Halkın adalet talebinin arttığı bu günlerde, onlarca yılla tutuksuz yargılanan patronunuz Aydın Doğan’ın savunmasına yardımcı mı oluyorsun?
“Bana niye soruyorsun, patronaj kararı falan” demeden lütfen cevap ver seyirciye.
Zira daha geçen gün gurubunun gazetesi Hürriyet’in eski başkırosu “Aydın Bey’i bırak bizi muhatap al” diye çırpınıyordu köşesinde.
Ben de öyle yapıyorum işte.
Eskiden konuştuğuna şahidim, merak ediyorum hala konuşabiliyor musun Erdoğan?

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu