Yerli Dizi

Melih Gökçek istifa iddiası sosyal medyayı canlandırdı

Sosyal medyada günün en çok konuşulan konusu Melih Gökçek’in istifa ettiği iddiası oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara, Bursa, Balıkesir, Uşak, Niğde, Nevşehir Belediye Başkanlarının istifalarını istediği iddialarının etkileri devam ediyor. Tam da bunlar konuşulurken Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in twitter hesabına sabitliği bir ayet dikkatleri çekti.

İddialar büyük… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Ankara, Bursa, Balıkesir, Uşak, Niğde, Nevşehir Belediye Başkanlarının istifalarını istediği iddiaları gündemi sallamaya devam ediyor. En çok konuşulan isim ise Melih Gökçek. Sosyal medyada gündem adeta Melih Gökçek’ten gelecek bir açıklamaya kilitlendi.

Daha bu gelişmeler tartışılmadan yaklaşık bir saat önce Melih Gökçek’in dün Twitter adresinde bir ayetin yer aldığı tweeti, profiline sabitlemesi iddiaları daha da pekiştirdi. Melih Gökçek’in paylaştığı ve profiline sabitlediği tweet hangisiydi?

Melih Gökçek Twitter adresine Enfal süresi 73. ayetinde yer alan “Kafirler birbirinin dostları, yardımcılarıdır. Eğer Allahü tealanın emirlerini yerine getirmez kendi aranızda dost olmazsanız yeryüzünde, kargaşa, fitne ve büyük fesat çıkar.” mealini sabitledi. Gökçek söz konusu ayeti günün ayeti” diyerek paylaştı. Sosyal medyada bu durum bir gönderme olarak algılandı.

blank

Bunun üzerine Melih Gökçek Twitter adresinde sabitlediği tweeti kaldırarak ana sayfasından düşürerek ardından başka bir ayet paylaştı. Gökçek’in Hucurat süresinde geçen “Bütün Müslümanlar kardeştir.” cümlesini paylaşması da ayrı bir polemik konusu oldu.

blank

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu