GündemManşet

Melih Gökçek o isme sert çıktı: “senin ecdadın da eroin fabrikası kurdu!”

Ülke TV Esra Elönü’nün sunduğu Arafta Sorular’a bu hafta Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek konuk oldu. Gökçek, CHP Lideri’nin konvoyuna yapılan saldırı ve ABD Büyükelçisi ile yaptığı görüşme sonrası Kılıçdardoğlu’nun ‘fabrika ayarlarına’ döndüğünü iddia etti.

Esra Elönü’nün hazırlayıp sunduğu ‘Arafta Sorular’ın bu hafta ki konuğu çok yönlü kişiliği ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek oldu. Programda Gökçek, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra CHP’nin tutumu, CHP’de Kılıçdaroğlu kardeşlerin kavgası, Kılıçdaroğlu’nun Osmanlı’yla ilgili değerlendirmelerine kadar pek çok konuya değindi.

‘CHP’NİN 15 TEMMUZ KARNESİ ‘

Programın ilerleyen dakikalarında Esra Elönü, Melih Gökçek’e yönelttiği “Muhalefetlerin 15 Temmuz duruşu sizce nasıl?” sorusu üzerine Gökçek, “Muhalefet denilince akla ilk CHP geliyor. CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 15 Temmuz Darbe gecesi İstanbul’a indi ve tankın yanında geçip arabasına bindi. Milyonlar sokağa çıktı, darbe engellendi. Halktan tepki gören Kılıçdaroğlu bu tepkinin üzerine Yenikapı Mitinginde konuşma yaptı. Mitinge katılmasından dolayı kendisi için twit attım. 15 Temmuz’dan sonra kendisi hakkında twit atmadım. Çünkü Kılıçdaroğlu fabrika ayarlarına döndü.” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NA MESAJ

Gökçek, “Bana göre Artvin Şavşat’ta uğradığı suikastın perde arkasında FETÖ’cüler var. Ankara’da Amerika elçisi ile görüşen Kılıçdaroğlu bu iki olaydan sonra fabrika ayarlarına döndü. Muhtemelen Kılıçdaroğlu’na söylenen şu; ‘Bizler Erdoğan’ı yönetimden indirmeye çalışırken sen kalkıp Yenikapı Mitingine gidiyorsun’ dediler ki Kılıçdaroğlu değişti. Arkasından da FETÖCÜLER Kılıçdaroğlu’na özel mesajlar verdiler.” dedi.

Esra Elönü’nün “Kılıçdaroğlu’na ne gibi mesajlar verdiler?” sorusu üzerine, Melih Gökçek “Kılıçdaroğlu’na seni nasıl buraya başa getirdiysek buradan götürmesini de biliriz mesajı verildi. Deniz Baykal’a karşı Kemal Kılıçdaroğlu’nu belli bir gücün destekleyerek başa getirdiği aşikâr. Baykal’ın kasetlerini FETÖ’cüler ortaya çıkardı. FETÖ’cüler Kılıçdaroğlu’na iktidarın yolunu açtılar. FETÖ’cüler Kılıçdaroğlu’nun bittiğine kanaat getirdikleri takdirde oyla değilse bile şu ya da bu yolla mutlaka uzaklaştırırlar” dedi.

KILIÇDAROĞLU KARDEŞLERİN KAVGALARI

“Kardeşi bile Kılıçdaroğlu için ‘abim FETÖ’cülere teslim, onu ikaz ediyorum’ diyor. Kemal Kılıçdaroğlu kardeşini disipline verip partiden atmayı deniyor. Kardeşi de disipline gitmeden istifa ediyor. Kardeşi Kılıçdaroğlu’nun CHP’yi FETÖ’cülere teslim ettiğini beyan ediyor.” diyen Melih Gökçek söylenenlere inandığını belirtti.

OSMANLI’YA İFTİRA

“Kılıçdaroğlu, Osmanlı Devleti’ne iftira atıp, hakaret ediyor. Kılıçdaroğlu, ‘Osmanlı 1 kg şeker üretemiyordu’ diyor. Ozanın da söylediği gibi demirli delik icaat edildi, mertlik bozuldu.” diyen Gökçek, “Oysaki Osmanlı 16’ncı yüzyılda şeker üretiyor ve 16’ncı yüzyılda Köroğlu bu sözü söylerken Osmanlı silah kullanıyordu” değerlendirmesinde bulundu.

Melih Gökçek sözlerine şöyle devam etti; ‘’CHP özellikle İnönü döneminde Türkiye’de çok büyük işler yapmıştır. Türkiye’de ilk eroin fabrikası CHP döneminde Taksim’de kurulmuştur. Ankara Orman Çiftliği’nde şarap üretmeye başladıklarına dâhil gazetelere reklam verilmiştir. Şekeri de topu da tüfeği de benim ecdadım yaptı, senin ecdadın da eroin fabrikası kurdu’’.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu