Medya

Melih Gökçek’in Sözcü’de yazma teklifi Ahmet Hakan ve Ersoy Dede’nin köşesine malzeme oldu

Melih Gökçek’in Sözcü’de köşe yazarlığı yapmak istemesi medya dünyasının kulislerinde hareketliliğe neden oldu. Medya dünyasının tanıdık bilindik figürü Melih Gökçek’in talebine ilgisiz kalamadı. Tepkiler sadece sosyal medya ile de sınırlı değildi. Hürriyet’te Ahmet Hakan, Srar gazetesinde ise Ersoy Dede, bu ilginç konuyu köşelerinde değerlendirdiler.

MEDYA DÜNYASI MELİK GÖKÇEK’İ KONUŞUYOR

Ahmet Hakan, “Melih Gökçek Sözcü’de yazarsa” başlığı ile kaleme aldığı yazısında olayı mavra malzemesi yaptı. Ahmet Hakan konuyla ilgili kendine özgü maddeler halinde şunları yazdı:


– DAYANAMAYIP bana kesin bulaşır.

*

 Dayanamayıp Ankara’nın yeni belediye başkanı Mustafa Tuna’ya kesin laf çakar.

*

 Dayanamayıp sözü mutlaka kendisinin gitmesiyle Ankara’nın kaybettiğine getirir.

*

 Dayanamayıp Atatürk şiiri yazar.

*

 Dayanamayıp Rahmi Turan’ı kafalamaya çalışır.

*

 Dayanamayıp Sözcü’de hizipleşme çıkarır.

*

 Dayanamayıp Akit gazetesine çakar.

*

 Dayanamayıp Sözcü’ye yüzde 20 ortak olur.

*

 Dayanamayıp Ertuğrul Akbay’la röportaj yapar.

*

 Dayanamayıp Fehmi Koru’ya girişir.

*

 Dayanamayıp Sözcü’nün önüne bir dinozor heykeli diker.

Ahmet Hakan’ın yazısını okumak için tıklayın

Öte yandan Star gazetesi Ersoy Dede de Melih Gökçek’in sıra dışı talebine ilgisiz kalmayan yazarlardandı. Dede’nin bugünkü köşe yazısının başlığı tıpkı Ahmet Hakan’ın yazısında olduğu gibi “Melih Gökçek Sözcü’de yazarsa” idi. İşte, Ersoy Dede’nin konuyla ilgili kaleme aldığı o yazı:


Melih Gökçek Sözcü’de yazarsa
Önceki gün Sözcü’de Gökçek dönemi Ankara’sıyla ilgili bir haber yayınlandı. Bu haberi yalanlamak için Saygı Öztürk’ü arayan Melih Gökçek, “Neler yapıyorsunuz bugünlerde?..” gibi bir soru üzerine kendisine yazarlık teklifi geldiğini ama eğer kabul ederlerse Sözcü gazetesinde yazmayı daha çok istediğini söyledi.. Düşünebiliyor musunuz Emin Çölaşan ile Melih Gökçek aynı gazetede.. Bence inanılmaz keyifli olabilir.. Fakat malumunuz suyun doğal akışına ters olduğu için kabul etmeyecek Sözcü bu iş başvurusunu.. Ve bundan sonra ne zaman ‘fikir hürriyeti’ ya da ‘gazetecilerin dilediklerini yazabilme özgürlüğü’nden söz etse, Melih Gökçek’e yazdırmadıkları gerçeği çıkacak karşılarına..

Ersoy Dede’nin yazısının tamamını okumak için tıklayın

Konuyu diline dolayanlardan biri de Hürriyet’in muhabiri İsmail Saymaz’dı… Saymaz sosyal medya Twitter’da olayı diline doladı. Saymaz, Melih Gökçek’in şaka yollu talebiyle ilgili yaptığı paylaşımda olayı mizah malzemesi yaptı. Saymaz, “Gelin anket yapalım.Melih Gökçek, Sözcü’de köşe yazarı olursa köşesinin adı ne olsun? Benim önerim: “Ben Böyle Köşenin İçine Tükürürüm!” diye yazdı..

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu