Spor

Melih Şendil’in kadınlara yönelik tepki çeken sözlerine beIN Sports’tan açıklama

beIN Sports’un deneyimli spikeri Melih Şendil’in, Real Madrid’in pembe formasını eleştirdiği konuşmasında “Kadınlar futbolda olmamalı” ifadeleri özellikle kadınların tepkisine neden olmuştu. Şendil’in kadınlara yönelik bu sözlerinin ardından beIN SPORTS yönetiminden açıklama geldi.

Şampiyonlar Ligi’nde oynanan Real Madrid ve Manchester City arasındaki maçın ardından spor spikeri Melih Şendil “Futbol o kadar ataerkil bir oyun ki mesela kadınlara voleybol oynamak çok yakışıyor ama benim şahsi düşüncem kadınlar futbolda olmamalı. Basketbol da bence erkek oyunu. Ayrımcılık yapıyor gibi olmayalım, topa tutarlar ama önemli değil. Alışığız. Ayrıca Başkan olsam asla pembe forma yaptırmam” diye konuştu.

“MELİH ŞENDİL’İN YAPMIŞ OLDUĞU YORUMLARI KINIYORUZ”

Twitter’de çok sayıda sosyal medya kullanıcısı, Melih Şendil’in kullandığı ifadeleri eleştirirken konuyla ilgili beIN SPORTS’tan açıklama geldi.

Melih Şendil’i kınadıklarını açıklayan beIN SPORTS yönetimi yaptığı yazılı açıklamada, “beIN SPORTS olarak, dün akşamki Şampiyonlar Ligi karşılaşmasının hemen ardından yayınladığımız “Maç Sonu” programında, sunucu Melih Şendil’in yapmış olduğu yorumları kınıyoruz. Bu yorumlar son derece aşağılayıcı ve kesinlikle kabul edilemez nitelikteydi. Digiturk ve beIN, diğer birçok küresel girişimin yanı sıra beINSPIRED projesi aracılığıyla kadın sporcuları desteklemek ve tüm dünyada tanıtmak için yorulmadan çalışıyor. Dün geceki yorumlar şirketimizin savunduğu değerlerle hiçbir şekilde bağdaşmıyor. Bir daha böyle bir durumla karşılaşmamak için acilen her türlü önlemi aldığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.” denildi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu