Yerli Dizi

Melike İpek Yalova ATV’nin iddialı dizisinin oyuncu kadrosunda

ATV’nin yeni sezondaki iddialı dizisi Bir Zamanlar Çukurova’ya yeni oyuncu… Daha önce Muhteşem Yüzyıl ve Kara Dayı gibi önemli projelerde yer alan Melike İpek Yalova’nın sevilen dizinin oyuncu kadrosuna katıldığı haber veriliyor.

MELİKE İPEK YALOVA BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA’DA 

Son bölümde yaşanan bu gelişmeler izleyicilere bir hayli duygusal anlar yaşatırken diziye yeni katılan sürpriz isim de merak uyandırdı. Muhteşem Yüzyıl ve Kara Dayı dizileriyle dikkatleri üzerine çeken Melike İpek Yalova’nın Bir Zamanlar Çukurova’da Ala Hekimoğlu adlı bir çocuk doktoruna hayat vereceği öğrenildi. Âlâ’nın, Yılmaz’a (Uğur Güneş) aşık olması dizideki bütün dengeleri değiştireceğe benziyor.

ATV’nin sevilen dizisi Bir Zamanlar Çukurova, 6 Aralık Perşembe akşamı izleyici karşısına çıktı. Son bölümde Demir’in, Fekeli ve Yılmaz’a kurduğu bomba tuzağı nefesleri keserken bir diğer unutulmaz sahne de Yılmaz’ın Züleyha’dan vazgeçtiği anlar oldu. Öte yandan sevilen diziye sürpriz bir oyuncunun da dahil edildiği öğrenildi. İşte detaylar…

Bir Zamanlar Çukurova’nın son bölümünde Yılmaz ile Züleyha buluştu. Demir’in bebeğiyle tehdit ettiği Züleyha’nın anlattıkları Yılmaz’ı gözyaşlarına boğdu. Yılmaz duydukları karşısında “Artık Demir’i sevdiğini anladım. Demir ‘Züleyha seni bir haftada unuttu’ derken haklıymış. Şimdi ona inandım. Şu andan itibaren hayatından çıktım” dedi ve Züleyha’dan tamamen vazgeçti.

MELİKE İPEK YALOVA KİMDİR?

Melike İpek Yalova, 29 Mayıs 1984 tarihinde İstanbul’da doğdu. 57’nci hükumet dönemi eski Devlet Bakanı Yüksel Yalova’nın kızı olan oyuncu üniversite eğitimini Bilkent Üniversitesi Ulusalararası İlişkiler Bölümü’nü tamamladı.  Eğitim hayatına çok köklü bir tarihe sahip olan Roma La Sapienza Üniversitesi’nde devam etti.

Yalova’nın oyunculuk hayatı, çok yakın bir arkadaşıyla birlikte gittiği balıkçıda merhum Meral Okay ile tanışmasıyla başladı. Meral Oktay, Melek Yalova’nın yanına gelerek ne iş yaptığını bilmediğini fakat onu dizi için gözüne kestirdiğini söyleyerek  kartını bıraktığı biliniyor.

Bu tesadüf oyuncuyu ilk olarak Muhteşem Yüzyıl dizisinde ”Kastilya Prensesi Isabella” karakteriyle ekranlarda seyircilerle buluşturdu. Fiziğiyle Türkan Şoray’a benzetilen Yalova, 1.56 boyunda.  Güzel oyuncu, sonraki projesinde ekranların en çok izlenen dizilerinden olan ”Kara Dayı” dizisinde ”Ayten” karakterini canlandırdı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu