Yaşam

Meme büyütme ameliyatında merak edilen operasyon süreci

Meme büyütme operasyonu kadının kendisini daha çekici ve dişi hissetmesini sağlayan bir operasyondur. Meme şeklinde yapılan değişikliklerle formunun büyümesi ve kalıcı etkili sonuçları bakımından kadınların yaptırmak istediği ve son yıllarda en fazla rağbet gören ameliyatlardan bir tanesidir. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Leyla ARVAS, meme büyütme operasyonunda doğal ve simetrik görünen meme operasyonu hakkında detayları sizlerle paylaşıyor;

Meme Büyütme Estetiği Neden Bu kadar Tercih Ediliyor?

Kadınlar meme dokularında, kilo alıp vermeden kaynaklı ya da hamilelik süreci sonrasında veya genetik faktörlerden dolayı memelerde küçüklük problemi ve form kaybı yaşayabilirler. Yaşın ilerlemesine yerçekimi faktörü de eklenince memelerde gözle görülür derecede sarkma ve küçülme görülebilmektedir. Meme büyütme ameliyatı ile küçük ve formu bozulmuş memelere hacim ve doğal bir görüntü kazandırılıyor. Kadınlarda meme büyütme estetiği ile özgüvenleri tazeleniyor, sosyal ilişkilerinde daha başarılı oluyorlar.

Meme büyütme estetiğinde memedeki asimetriler ortadan kaldırılarak, vücut ile uyumlu, doğal görünümlü, orantılı meme yapısı elde edilmesi amaçlanıyor.

Meme Büyütme Estetiği Nasıl Yapılır?

Meme büyütme operasyonunda doğal görünümlü, simetrik ve diri görünen meme yapısı için farklı teknikler kullanılmaktadır. Meme büyütme estetiğinde yoğun olarak meme implantı kullanılır. Meme implantları çeşitli boy, hacim, şekil ve dokuda olabilir. Meme büyütme ameliyatında implant kullanılmasından sonra eğer hasta memelerinde biraz daha dolgunluk ve hacim isterse, protez uygulamasına ek olarak yağ transferi uygulaması da yapılabilmektedir.

Meme Büyütmede Kullanılan Yöntemler

Tıp dilindeki adıyla Breast Augmentation yani meme büyütme ameliyatında meme protezleri birkaç farklı yöntem kullanılarak meme içine yerleştirilebilir. Bu yöntemlerin içerisinde en sorunsuz ve en çok tercih ettiğimiz yöntem olan meme altı kat izinden uygulanan kesi işlemidir. Meme altı ile göğüs duvarının birleşim yeri olan kat izinden yapılan kesi alt kısma saklandığı için karşıdan bakıldığında belli olmaz. İmplantın yerleştirilmesinde en rahat, en konforlu tekniktir.

Areola denilen  meme başındaki koyu renk halkanın olduğu bölümün içbükey yay şeklinde kesilmesiyle konulan protez tekniği de bulunmaktadır. Areola çevresi koyu renk olan ve ileriki zamanlarda hamile kalmayı ve emzirmeyi düşünmeyen kadınların daha çok tercih ettiği yöntemlerden biridir. Bu teknikte meme başına giden süt kanalları zarar görebilir.

Koltuk altından takılan protezlerde kesi işlemi koltuk altından uygulanmakta ve açılan kesiden meme bölgesine doğru ilerletilerek konulmaktadır.

En son ve fazla tercih edilmeyen yöntem ise göbek deliğinden girilerek memeye yerleştirilen implant uygulamasıdır. Göbek deliği kullanıldığı için vücutta  minimal derecede kesi izi olabilmektedir. Bu uygulamada en fazla karşılaşılan durum silikonların meme içinde kayma problemi yaşanabilir.

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu