ManşetYaşam

Memur zammının ardından çocuk destek fiyatları ne kadar arttı?

Memurlara gelen zammın ardından kamuoyunda çocuk destek parası da arttı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ekonomik yetersizlikler nedeniyle çocuklarına bakamayan ailelere çocuk desteği altında para yardımı yapılıyor.

Çocuk destek parası ücretleri de güncellendi. Son güncellemelere göre; ilköğretime giden bir çocuk için aylık 684 lira, ortaöğretime giden çocuk için 730 lira, üniversiteye giden için de 821 lira çocuk destek parası verilecek.

Ailesi yanında yardım yapılan okul öncesi çocuklar için de destek miktarının aylık 456,28 liraya, ilköğretime devam eden çocuk için 684,41 liraya, ortaöğretime devam eden çocuk için 730,04 liraya, yükseköğretime devam edenler için de aylık 821,30 liraya yükseldiği belirtildi.

Aile ve Sosyal Politilakar Bakanlığı tarafından ortaöğretim seviyesinde olup öğrenimine devam etmeyen çocuklar için de ailelerine 2017’de aylık 456,28 lira ödeneceği bildirildi. Ailesi olmayan ve kuruluş bakımından ayrılan gençler için ise aylık 365,02 lira destek sağlanacağı belirtiliyor.

Başa dön tuşu