Sinema

Merakla beklenen Cehennem(Inferno) filmi tüm dünyada aynı tarihte vizyona girecek

Tom Hanks’in başrolünü oynadığı ve merakla beklenen “Inferno” (Cehennem) fiminin ilk fragmanı yayınlandı. Filmin Türk seyircisini ilgilendiren tarafı ise bazı sahnelerinin İstanbul’da Sultanahmet’te çekilmiş olması.

“Cehennem”, yönetmen Ron Howard tarafından Dan Brown’ın romanlarından sinemaya aktarılan serinin üçüncü filmi. Daha önce yine Tom Hanks’in başrolde oynadığı “Da Vinci’nin Şifresi” (2006) ve “Melekler ve Şeytanlar” (2009) isimli filmlerini izlemiştik. Bu bölümde ayrıca, yakın gelecekte ismini daha sık duyacağımız Felicity Jones da Tom Hanks ile birlikte başrolü paylaşıyor.

Destekten TR

“Örümcek Adam 2” ve ünlü fizikçi Stephan Hawking’in hayatını anlatan “Herşeyin Teorisi” adlı filmlerden hatırlayacağınız Felicity Jones, şu an montajı süren ve önümüzdeki aralık ayında gösterimi planlanan “Haydut Bir: Bir Yıldız Savaşları Öyküsü” (Rogue One: A Star Wars Story) filminde de başrol oynuyor.

Destekten TR

inferno-cehennem

Destekten TR

Romanı okumayanlar için Cehennem’in konusu ile ilgili basına verilen bilgi oldukça kısıtlı.

CEHENNEM FİLMİNİN GENEL HİKAYESİ:

Sembol uzmanı David Langdon kendisini İtalyada bir hastanede uyanmış olarak bulur ve hayatına dair hiç bir şey hatırlamamaktadır. Doktor Sienna Brooks (Felicity Jones) geçmişini tekrar keşfedebilmesi için kendisine yardımcı olmaya çalışırken, ikisi birden kendilerini tüm dünyayı ilgilendiren bir komplonun tam ortasında bulurlar. Avrupa’nın bir köşesinden diğerine koşarak zamana karşı yarışacakları gizemli bir macera onları beklemektedir.

Özellikle İstanbul’da Yerebatan Sarnıcı ve Aya Sofya’da çekilen sahneleri merak edilen filmin 28 eylül’de tüm dünya sinemalarıyla birlikte ülkemizde de gösterime girmesi planlanıyor.

EKREM ERGÜDER/MEDYABEY

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR