Yerli Dizi

MERHABA HAYAT’ A ACİL SERVİS MÜDAHALESİ LAZIM

merhaba-hayat

9 Ekim Salı akşamı Merhaba Hayat’ı izlemek için büyük bir heyecanla Fox TV’yi açtım; ancak bir süre sonra hayal kırıklığına uğradığımı hissettim. Uyarlama dizilerin adeta babası sayılan Medyapım, gerçeği artık görmeli…

Dizide bir şeyler eksikti ve bu beni rahatsız etti. Merhaba Hayat’ı Medyapım’ın hemen tüm projelerini bilen bir izleyici olarak  çok yetersiz buldum ve yapım şirketine yakıştıramadım.Yazar Ebru Hacıoğlu’nun uyarlama hikayesini epey sıradan, özensiz, farksız ve heyecansız buldum.

Yine bir Medyapım ürünü olan Doktorlar, 2010 yılında yoğun talep üzerine yeniden çekilmiş ve çekilen yeni bölümlere “Doktorlar İkinci Seri” adı verilmişti.Senaristliğini Ebru Hacıoğlu’nun yaptığı Doktorlar’ın ikinci serisi tutmamış dizi 10 bölümde sona ermişti. Bu sefer de Medyapım,  aynı hataya düşmemeli. Merhaba Hayat’ın noksanlıklarının farkına varmalı,çözüm üretmeli.Diziye bir izleyici gözüyle bakmalı.

Ben, Merhaba Hayat’ın bölüm süresini çok kısa buldum ve dizinin tadını alamadım.Tuzu eksik bir yemek gibi geldi.Belki bir yerde farklı bir şeyler olur kaçırmayayım diye kanalı değiştirmeden diziyi sonuna kadar izledim.İzlerken Medyapım’ın reyting rekortmeni, bir önceki “medikal” dizisi Doktorlar’ın ilk serisini mumla aradığımın farkına vardım.

doktorlar-dizisi

Doktorlar’da izlemiş olduğum o heyecan dolu ameliyat sahnelerini, asistan doktorlar ve cerrahlar arasında geçen doyumsuz diyalogları, sıkmayan, özenli ve izleyiciyi kendine çeken adrenalin yüklü patlama sahneleri diyebileceğimiz çıkış noktalarını Merhaba Hayat’ta göremedim.Üstelik, bu doktorlar çok içiyor.Dizi, çocukların da izleyebileceği saatlerde yayınlanıyor ve bu durumdan rahatsız olduğumu dile getirmek isterim.

Dizinin almış olduğu reytingler Fox TV’yi güç bela idare ediyor olsa dahi yeterli sayılamaz. Merhaba Hayat yayınlanan son bölümüyle genel izleyici kategorisinde 2.1 reyting ve 5.29 share ile ancak 29.olabildi. Dizi, AB kategorisinde ise 1.96 reyting ve 5.21share ile 26. sırada yer aldı.

Özetle,böylesine başarılı bir kadroyu yakalayabilmiş olan Fatih Aksoy’un,senaryo sıkıntısına da çözüm getirmesini,diziyi heba etmemesini ve sıkılmadan izlenebilir hale getirmesini diliyorum.

Doldurma sahnelerin olmadığı profesyonel bir bölüm izlemek istiyorum.Merhaba Hayat’ı izlerken Doktorlar’daki gibi heyecanlanmak,bir sonraki bölümü merak etmek istiyorum.Umarım,  Medyapım yetkilileri bu eksiklikleri gidermeyi başarır ve Merhaba Hayat’ı tadınmaz yenmez bir hale getirir.Aksi halde dizinin ömrü uzun olacağa benzemiyor.

PERİ AKDAĞ / MEDYABEY

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu