Astroloji

Merkür geriye gidiyor…Sonuçları neler olacak? Astrolog Filiz Özkol yazdı

MERKÜR GERİ GİDİYOR

Astrolojide Güneş dahil tüm gezegenler dünya yörüngesi etrafında dönüyor olarak kabul edilir ve yorumlar bu yönde yapılır. Dünyanın kendi yörüngesindeki gidiş hızı, diğer gezegenlerin gidiş hızından farklı olduğu için, yılın farklı dönemlerinde gezegenler izledikleri yollarında geri gidiyormuş hissini verirler. Gezegen aslında geri gitmez. Bu sadece görünümdür. Gezegen önce durur görülür ve daha sonra ileri hareketine başlar. Bu sanal görüntü bize bir duraksayan eski işlerin sağlayacağı avantajları tekrar sunarken, bize bulunduğu eve göre yaşatacağı zorlukları da gösterir. Gezegenler geri gitmeden önce, durdukları ve hareketsiz kaldıkları günlerde, astrolojik açıdan enerjilerini tam yansıtamadıkları düşünülebilir.

Doğum haritasında geri giden bir gezegen, kişinin hayatında değişiklerle karşılaşacağını gösterir. Geri harekete genelllikle retro denir ve retro Merkür; le doğmuş biri, düşünce bazında çok fazla aktif değildir. Düzensiz enerjisi yüzünden aşk ve iş yaşantısında ritim ve düzen bozuklukları gösterebilir.

Merkür’ün geri gittiği dönemlerde; trafik kazaları, ulaşımda gecikmeler oluşacaktır. Merkür yaklaşık üç veya dört hafta geri gidebilir.

Bu dönemde, eller ve parmaklarla ilgili kazalar çıkabilir. İnsanlar randevularını unutabilirler. Yanlış zaman ve yanlış yerlerde birbirlerini bekleyebilirler. Bu devrede tasarlanan fikirler, merkür eski hareketine döndüğünde vazgeçilebilir. Bu yüzden önemli projelere başlamamak gerekir. Yine bu dönemde kontrat imzalamamalı ve önemli seyahatlerinizi ertelemelisiniz. Pahalı bir eşya satın almak isityorsanız her zamankinden daha  dikkatli olmak zorundasınız. Elinize geçen belgeleri iyice okumadan imza atmamalısınız. Fakat tüm bu aksilik olasılıklarına rağmen, bu üç haftalık dönemlerinizde geriye dönüp eski ve yarım kalan işlerinizi tamamlamak için ve yeniden gözden geçirmek için tam zamanı olduğunu unutmayın.

Merkür’ün anlamı:
Başak ve İkizlerin yöneticisi olan Merkür’dür. Merkür’ün doğum haritasındaki konumu; nasıl aklı yürüttüğümüzü çevremizle nasıl ilişki kurduğumuzu hayatımızda duyguların mı, mantığın mı ağır bastığını gösterir. Merkür vücutta ağız, dil, beyin, sinir sistemi, hipofiz bezi, ve kalsiyumu temsil eder. İletişim ve küçük teknolojik aletlerde Merkür etkilidirler. Merkür geri gittiği zaman doğanlar, hayatlarını düşünsel fonksiyonlarda çok kullanacağı işlere adarlar. Dikkatlice hesap yaparlar. Matemetiksel zekalarını analitik bir şekilde kullanırlar. Yaşamları boyunca kendilerini işlerine adarlar. Düşünce şekilleri, hareketleri yürüyüşleri ve mimikleri diğer kişilere göre farklıdır. 

Merkür, her yıl üç kez gerilemeden geçer. Gerileme döneminden önce yavaşladığı için biz buna durağanlaşma diyoruz. Merkür o zaman güç kaybetmeye başlar ve bu nedenle yeni girişimler bu dönemde iyi sonuç veremez. Merkür gerilemesi döneminde, herhangi bir yeni işe girmemeniz veya olduğunuz yerde kalmanız en iyisidir.

İşte Merkür gerilemesinin  etkileri.

27 Eylül – 19 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleşen bu retro, Terazi burcunda gerçekleştiğinden özellikle ikili ilişkiler ve ortaklık alanlarımız tetikleniyor. Buna göre barışmalar, ilişkiye bir şans daha vermeler söz konusu olabilir. Bir diğer yandan geçmişten tanıdığımız biri ile yollarımız tekrar kesişebilir. Bu Merkür retrosunda, Terazi burcunun yönetiminde olan adalet olgusu ile ilgili konular söz konusu olabilir. Yargı sisteminde aksaklıklar, bazı yanlış uygulamalar, iyi niyetli olmayan sözde barışçıl açıklamalar; yalan, hile gündeme gelebilir. Programlar aksayabilir, ilişkilerde biraz daha tahammülsüz olabilir, sorumluluklarda bocalama yaşayabiliriz. Artık cesur olmalısınız. Merkür bu yüzden geriliyor. Belki biraz nostaljiye ihtiyacınız vardır. Eski ilişkileriniz yeni bir ilişki formatı kazanmaya açık bir dönem içine girebilir. Kendinize zaman ayırın ve toksik ilişkilerden kurtulmak için bu zamanı değerlendirin. İnsanları mutlu etmek için yaptığını her şey göreviniz olarak kalmış olabilir mi? Kullanıldığınızı düşünmekten vazgeçin. Bu dönemi kendinizi iyileştirmek adına kullanmayı seçin. Kimseye öfkelenmeyin. Bu dönem güçlü bir telafi süreci olarak değerlendirilebilir. Hayatınız da belki de neyin gerçek ya da neyin gerçek olmadığını sorguladığınız bir dönemdesiniz. Bu gerileme etkisi sizleri güçlü adımlara ilerletecektir. Saklanan bazı duygularınızı ortaya sunmak için uygun bir zamandasınız. Bazı gizli kalmış konular önünüze gelebilir. Bu gerileme sizlere kendinizi kabul etmeniz gerektiğini öğretecek. Merkür’ün bu gerileme dönemi, ilişkileri hem kişisel hem de profesyonel algılama şeklinizi değiştirecektir. Belki de öğrenmeniz gereken şey budur. Sorumluluklarınızı yeniden gözden geçirin. İnsanları değiştirmekten vazgeçin.

AY TUTULMASI

Geçmişe baktığımız zaman AY TUTULMALARIINDA  hep din savaşları çıkmış ve ülkeler arası din misyonerlik çalışmaları ön plana çıkmıştır. Tutulma etkilerini 2 gün önce ve daha sonra 2 hafta ve 3 ay içinde etkileri görülür. Doğum günlerine  6 gün arası olan kişilerde daha çok hissederler. . Doğal afetlerinde habercisi olan tutulmalarda sakin olmalıyız.  Güdümlü deprem yaratmak, fay katmanlarını zorlamak, iklimleri değiştirmek ve insanları yaşadıkları yerden uzaklaştırma gibi farklı yöntemlerle;  Dünya yeni savaş ve oluşumların sınırında olduğunu ve bu tutulmanın  dünya savaşlarını  körükleyebileceğini hatırlatmak isterim.. Ciddiyetle düşünür, sorumluluk alır ve ilişkimizi güçlendirmek için elimizden geleni yaparız Ay tutulmalarında duygu karışıklığı yaşayabiliriz. Olaylara karşı gelmek yerine akışına bırakmak gerekir..  Sakinlik çok önemlidir.

19 Kasım 2021 Boğa burcunda oluşacak olan Ay tutulması retro uranüsla birlikte etkileşime girecek Kazanç anlamında her türlü güven ve huzur ilkeleri çerçevesinde ele alınması gerektiğini vurguluyor.. Yarar-zarar hesabımızı iyi yapmalıyız. Eğer bir ilişkide veya ortaklıkta sorun varsa, birlikte çözüm yolları aranmalıdır. Benim param-senin paran demek yerine bizim paramız diyerek duruma bakmak gerekiyor. Eğer bu bakış açısına sahip olmadığınız kişilerle iş yapıyorsanız tabii ki dikkatli olunuz. Aynı şekilde siz de, sadece kendinizden yana düşünüyorsanız buna itiraz edecek kişileri karşınızda bulursunuz. Bu Tutulmanın Pluto ile olumlu açısı, kendinizi yetiştirmeniz gereken konularla  ilgili önünüze fırsatlar  sunacak. Kazancınız söz konusu olduğunda, görev ve sorumluluklarınızı yerine getirmeniz gerektiğini işaret ediyor.

GÜNEŞ TUTULMASI

Güneş bilincimizin merkezidir. Yaşama bakış açımızı belirler. Güneşin yaydığı ışınlar üzerimizde manyetik bir etki yarattığından gündüzleri düşünme mekanizmamız çok iyi çalışmayabilir. Gece güneşin etkileri azaldığı için  insan beyni  daha iyi çalışır. Güneş tutulması yapabileceğinizi hiç düşünmediğiniz şeyleri yapmanıza yardımcı olurlar. Güneş tutulması değişiklik  ve yeni durumların ortaya çıkmasına yol açar. Kesinlikle her şey olumlu olacak diye bir şart yok. Tutulmalar bazen size daha önce asla giremediğiniz bir kapı ardına kadar açılır.

 Tutulmalar, zamanın tarihlerinde oynar. . Uzun zamandır istediğini bir şey bir anda karşınıza çıkabilir. Yıllardır ulaşamadığımız istekleriniz mucizevi bir şekilde gerçekleşebilir. Bazen bir dileğinizin veya çok istediğinizin bir olayı hızlı bir şekilde karşınıza çıkarır. Aylar ya da yıllar geçmesi gerektiğine inandığınız olayları bir anda kapınıza getirirler. Ortaya çıkan yeni bir hayatın başlangıcı olacaktır. Hatta cesarete edemediğiniz konular sizin adınıza evren düzenleyecek tir. Güneş tutulmaları, Ay tutulmalarından farklı bir şekilde başlangıçları vurgular.  Hayatınızda bir şey bitiyor ve yeni bir şey başlarken belki de aylar sonra yaşamınız düzene girecektir. Yeni bir oluşumun başlangıç sinyalidir. Şunu unutmayın değişmeyen tek şey değişimdir ve değişimleri  tutulmalar sağlar.

2021 yılının son güneş tutulması 4 ARALIK ‘TA  Yay burcunda gerçekleşecek.  Bilginizi genişletmek ve kendinizi yenilemek için uzaklara gitme eğiliminde olabilirsiniz.  İletişi alanlarında becerileriniz ortaya çıkabilir. Yazmak, konuşmak, basın-yayın işlerinde çalışmak, yeni tercihlerde bulunmak yönünde aktif kararlar verme zamanıdır. Zorunluluklar sizi sıkar ve ne olursa olsun sıradan bir yaşam yerine, farklı bir şeyler yapmak isteği yükselir. Ancak ani ve düşünmeden verilecek kararların riskli yanları vardır. Sözgelimi iş bulmadan işten ayrılmak, tecrübeli olmadığınız bir alanda söz sahibi olmaya çalışmak gibi. İlişki, iş, çalışma hayatı, eğitim, farklı bir yerde hayat kurmak, özgür olmak arzunuz varsa, bunların mutlaka alt yapısının güçlü şekilde hazırlanması, ayarlanması gerekir. Karar vermeden önce her bir olasılık gözden geçirilmeli, mücadeleden kaçınmamalı, tercih yaptığınız konuda sabırlı olunmalıdır. Körü körüne bir şeylere atılmak, sonra sıkılıp vazgeçmek sizi yorabilir.

Burçların uğur taşları

KOÇ

Akik: Korkuyu engeller ve taşıyanı tehlikelerden koruma özelliğine sahip bu taş, metabolizmanın düzgün çalışmasına da yardım eder.

Ametist: Bu taş bağışıklık sistemini güçlendirir, korku ve uyumsuzlukları ortadan kaldırır. Meditasyona yardımcı olarak enerji verir.

Yakut: Mutluluk duygularını arttırıcı etkisi olan yakut taşı, bağışıklık sistemini de güçlendirir ve yaşamsal enerji verir.

 

BOĞA

Turkuaz: Pozitif enerjiyi emerek, kişiyi negatif enerjilerden korumaya yardımcı olur. Bütün bedeni güçlendirerek, kişiye güç kazandırır.

Akik: Korkuyu engeller ve taşıyanı tehlikelerden koruma özelliğine sahip bu taş, metabolizmanın düzgün çalışmasına da yardım eder.

Zümrüt: Sevginin güçlenmesine ve derinleşmesine yardımcı olan bu taş, sakinlik, huzur ve denge unsurlarını içerir.

 

İKİZLER

Yeşim: Huzur ve mutluluğun temsilcisidir ve kadınların adet sancılarına, psikolojik sıkıntıların atılmasına yardımcı olur.

Akik: Korkuyu engeller ve taşıyanı tehlikelerden koruma özelliğine sahip bu taş, metabolizmanın düzgün çalışmasına da yardım eder.

Ay taşı: Lenf bezlerinin temizlenmesine yardımcı olurken, duygusal dengenin sağlanmasında etkendir.

YENGEÇ

Kuvars: Sadece size uyumlu enerjileri depolayarak, negatif etkilere karşı koruma sağlar. Duyguların dengelenmesine yardımcı oluğu gibi, duru görüyü geliştirir.

Akik: Korkuyu engeller ve taşıyanı tehlikelerden koruma özelliğine sahip bu taş, metabolizmanın düzgün çalışmasına da yardım eder.

Ametist: Bu taş bağışıklık sistemini güçlendirir, korku ve uyumsuzlukları ortadan kaldırır. Meditasyona yardımcı olarak enerji verir.

 

ASLAN

Kuvars: Sadece size uyumlu enerjileri depolayarak, negatif etkilere karşı koruma sağlar. Duyguların dengelenmesine yardımcı oluğu gibi, duru görüyü geliştirir.

Kehribar: Boyun bölgesinde taşındığı zaman, boğaz bölgesi sorunların tedavisine yardımcı olur.

Topaz: Duygusal kırılmaları ve karamsarlığı ortadan kaldırmaya yardımcı olan bu taş, sağlığın korunmasında faydalıdır.

 

BAŞAK

Yeşim: Huzur ve mutluluğun temsilcisidir ve kadınların adet sancılarına, psikolojik sıkıntıların atılmasına yardımcı olur.

Kaplan gözü: Zihnin sakinleşmesine faydalı olurken nazardan korunmaya da yardımcı olur.

Sitrin: Dolaşım sistemini hızlandırarak tedavi edici enerjinin ortaya çıkmasına yardımcı olur. Ayrıca taşıyana güven ve güç verir.

 

TERAZİ

Mercan: Yaşamsal enerji verir.

Pembe kuvars: Aşk taşı olarak bilinen bu taş, duygularımızı dengelememize yardımcı olur.

Yeşim: Huzur ve mutluluğun temsilcisidir ve kadınların adet sancılarına, psikolojik sıkıntıların atılmasına yardımcı olur.

 

AKREP

Obsidyen: Sindirim sistemini olumlu yönde etkiler ve bilinçaltındaki kaygıların azalmasına yardımcı olur.

Lal: Bedeni temizler ve güçlendirir. Hayal gücünün genişlemesine de yardımcı olur.

Kaplan gözü: Zihnin sakinleşmesine faydalı olurken nazardan korunmaya da yardımcı olur.

 

YAY

Ametist: Bu taş bağışıklık sistemini güçlendirir, korku ve uyumsuzlukları ortadan kaldırır. Meditasyona yardımcı olarak enerji verir.

Topaz: Duygusal kırılmaları ve karamsarlığı ortadan kaldırmaya yardımcı olan bu taş, sağlığın korunmasında faydalıdır.

Sodalit: Sinir sistemini güçlendirir ve kişiye sakinlik verir.

 

OĞLAK

Ametist: Bu taş bağışıklık sistemini güçlendirir, korku ve uyumsuzlukları ortadan kaldırır.

Kaplan Gözü: Zihnin sakinleşmesine faydalı olurken nazardan korunmaya da yardımcı olur.

Kehribar: Boyun bölgesinde taşındığı zaman, boğaz bölgesi sorunların tedavisine yardımcı olur.

 

KOVA

Yeşim: Huzur ve mutluluğun temsilcisidir ve kadınların adet sancılarına, psikolojik sıkıntıların atılmasına yardımcı olur.

Lal: Bedeni temizler ve güçlendirir. Hayal gücünün genişlemesine de yardımcı olur.

Zirkon: Uykusuzluk ve sindirim sistemine faydalıdır.

 

BALIK

Ametist: Bu taş bağışıklık sistemini güçlendirir, korku ve uyumsuzlukları ortadan kaldırır. Meditasyona yardımcı olarak enerji verir.

Pembe Kuvars: Aşk taşı olarak bilinen bu taş, duygularımızı dengelememize yardımcı olur.

Mercan: Yaşamsal enerji verir.

 

2022  RETRO GEZEGENLER

Merkür

14 -26 ocak Kova

27ocak – 4 şubat oğlak

10 Mayıs-23 mayıs ikizler

24 Mayıs- 2 haziran boğa

10 eylül- 23 eylül terazi

24 eylül-1 ekim başak

Venüs

19 aralık 2021- 2022 28 ocak oğlak

Mars

2022 yılı 30 ekimden yıl sonuna kadar

TUTULMALAR

30 Nisan 2022 yeni ay güneş tutulması boğa

16 Mayıs 2022 dolunayla  ay tutulması akrep

25 ekim 2022 yeni ayla  güneş tutulması akrep

8 kasım 2022 dolunayla ay tutulması boğa

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL / MEDYABEY

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu