Yaşam

Merkür, Mars, Jupiter, Satürn ve Plüton aynı anda retroda, Mayıs ayı burç yorumları

İletişimi temsil eden Merkür gezegeninin ‘retro’ olduğu dönemler tüm ilişkilerin sarsıldığı ve yeni ilişkilere başlamanın uygun olmadığı bir dönemdir aynı zamanda. Retro hareketi hangi burcu nasıl etkileyecek, Koç, boğa, ikizler, yengeç, aslan, başak, terazi, akrep, yay, oğlak, kova ve balık burçları merkür retrosundan nasıl etkilenecek haberimizde.

Rezzan Kiraz, Filiz Özkol, Nuray Sayarı 2016 Mayıs ayı burç yorumları için tıklayınız 

Bugünden itibaren Merkür retroya giriyor. Eş zamanlı olarak Mars, Jupiter, Satürn, Pluton gezegenlerinin geri hareketleri de hareketi ilişkileri katlediyor. Özetle beşi bir yerde hareketleri ile yine ilişkileri alt üst edecek bir dönem başladı. Boğa burcundaki Merkür bugün retro hareketine başlıyor. Metro yani bilinen adıyla gezegenlerin gerilemesi aslında gezegenlerin dönüş hızlarının yavaşlaması tüm burçları öyle ya da böyle mutlaka etkileyecek. Tüm astroloji uzmanları üstüne basa basa gezegenlerin metro festivali yapacağı bu dönem için dikkatli olunması gerektiği uyarısı yapıyor.

Astrolog Dinçer Güner 28 Nisan’dan itibaren adeta beş gezegenin bir retro festivali yapacağını vurguluyor ve diğer astroloji uzmanları gibi o da “Yeni bir işe girişmeyin” uyarısında bulunuyor.

Astrolog Demet Baltacı “Merkür metrosu ile bu dönem zihinsel enerjimiz geri çekilirken, geçmiş kavramlar ve bilinçaltımızın daha fazla etkisinde kalabilmemiz söz konusu.” diyor ve uyarıyor: “Para ve maddi güvenliğimizle ilgili konularda, takıntılı düşünceler, finansal hesap ve ödemelerde gecikme ve karışıklıklar ortaya çıkabilir. Geçmiş kavramlarla daha fazla meşgul olabilir, eksikleri tamamlayıp, hataları düzeltebiliriz. Merkür 22 Mayıs’a kadar retro harekette olacak. Bu dönemde iletişim sorunları ile daha fazla karşılaşabiliriz. Yeni bir anlaşma, sözleşme yaparken, imza atarken dikkatli olmalı, mümkünse ertelemeliyiz.”

Beşi bir yerde gezegenlerin metro hareketi (Merkür, Mars, Jupiter, Satürn, Pluton)

Gezegen mi değil mi tartışmaları bir yere dursun Pluton dahil bugünden itibaren Merkür, Mars, Jupiter ve Satürn dahil 5 gezegende birden metro hareketleri başlıyor. Dinçer Güner söze metro kavramını açıklayarak başlıyor ve “Bir gezegen geri gitmeye başladığı zaman da sembolize ettiği konular her ne ise evrende daha yavaş çalışmaya başlıyor hatta işler aksamaya başlıyor. Bu yüzden bizim daha fazla enerji harcamamız, çaba sarf etmemiz gerekiyor. Belki de bizimde biraz durmamız ve çaba sarf etmememiz de gerekiyor olabilir pek tabii.” diyor.

Yeni bir işe başlamayın!

Merkür retrosu belli bir konuda eksikleri tamamlama, yeniden değerlendirme ve telafi anlamına geliyor. Bu, ihmal ettiğiniz, yarım bıraktığınız her şeyi tamamlama vakti geldi demek. Uzmanlar Merkür retrosu dönemlerinde kesinlikle yeni bir işe başlamamak gerektiğini hele hele imza atacak işlere hiç bulaşmamak gerektiğini tembihliyor. Merkür retrosunda gözlenen genelllikle iş, proje, seyahat, anlaşmalarda kesinlikle aksamalar olduğu gerçeği.

Merkür metrosu döneminde yeni bir aşka yelken açmayın!

Özellikle merkür retrolarında yeni bir aşk ilişkisine başlamak için doğru zaman olmadığını hatırlatalım. Aradığınız aşkı bulmak için 22 Mayıs’a kadar beklemenizi öneriyoruz.

Diğer Gezegenlerin metro tarihleri 

Merkür  22 Mayıs’a kadar Boğa burcunda retroda olacak

Satürn 14 Ağustos’a kadar Yay burcunda retroda kalacak.

Mars 12 Temmuz’a kadar Yay burcunda retroda kalacak.

Jupiter 10 Mayıs’a kadar Başak burcunda retroda kalacak.

Plüton 27 Eylül’e kadar Oğlak burcunda retroda kalacak.

Merkür gerilemesinin tek tek burçlara etkisini okumak için tıklayınız 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı