ManşetYerli Dizi

Meryem Uzerli: Ezan sesi bana huzur veriyor

Muhteşem Yüzyıl dizisiyle Türkiye’de şöhreti yakalayan Meryem Uzerli’nin hayatı belgesel oldu. “Gecenin Kraliçesi” dizisiyle ekrana dönmeye hazırlanan ünlü oyuncu, belgeselde yaşamına dair bilinmeyenleri anlattı.

Konservatuvarı bitirdikten sonra birçok değişik meslekte çalışmak zorunda kalan Meryem Uzerli, çağrı merkezinde çalıştı, tezgâhtarlık ve garsonluk yaptı. Hatta Noel Baba kılığında çikolata dağıttı.

Meryem Uzerli, “Çocukken ezan kasette kayıtlıydı. Ve uyumama yardımcı oluyordu. Çünkü ezan sesi bana huzur veriyor” dedi.

“MUHTEŞEM YÜZYIL DİZİSİYLE HAYATIM DEĞİŞTİ”
‘Muhteşem Yüzyıl’ dizisiyle hayatının değiştiğini anlatan Uzerli: “Ben aslında bu projenin taş çatlasın 6 hafta süreceğini düşünüyordum. Bunun birkaç yıl sürebileceği yönünde en ufak bir tahminim yoktu. Balkonda durmuş, İstanbul’a bakıyordum. Ve kendime, ‘Tamam, Hürrem Sultan. Cennettesin’dedim. Sonuçta o tarihsel bir figür, gerçek bir insan. ‘Seni canlandırmamın senin için sakıncası var mı?’ diye sordum, sonra uyudum. Ve rüyamda onu gördüm. O gördüğüm rüyadan sonra bu projede yer almak istediğim kesindi artık.”

EZAN SESİ BANA HUZUR VERİYOR

Meryem Uzerli röportaj verirken ezan sesini duyunca duygulandı. Oyuncu, “Çocukken ezan kasette kayıtlıydı. Ve uyumama yardımcı oluyordu. Çünkü ezan sesi bana huzur veriyor” dedi.

Kızı Lara’ya hamile olduğunda yaşadıklarını anlatan Uzerli, “Hamileliğimi öğrendiğim zaman, Muhteşem Yüzyıl’ın 4. sezonunda oynamayacağım kesinleşmişti. İki arada kaldım. Pek çok kişi bana ‘Şimdi çocuk düşünmenin sırası mı? Tam da kariyerinin zirvesindeyken” dedi. Yapımcı Timur Savcı, kalkıp Berlin’e gelerek kararımda bana destek oldu” şeklinde konuştu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu