Yerli Dizi

MERYEM UZERLİ “KÖSEM SULTAN” OLARAK DÖNECEK

“Muhteşem Yüzyıl” dizisi 11 Haziran 2014’te ekranlara veda ediyor. Yapımcı şirket TİMS, yeni bir tarih dizisi için şimdiden kolları sıvadı. TİMS, bu kez de Osmanlı tarihinin etkili kadınlarından ‘Kösem Sultan’ın hayatını izleyiciyle buluşturmayı planlıyor.

Dizide Kösem Sultan’ı oynayacak isim ise Meryem Uzerli olacak. 7 aylık hamile olan Uzerli, Şubat’ta doğum yaptıktan sonra projeye katılacak. Ünlü oyuncu, geçen Mayıs’ta “Tükenmişlik Sendromu” yaşadığı iddiasıyla diziden ayrılıp, apar topar Almanya’ya gitmişti. Bu beklenmedik gelişme karşısında zor durumda kalan dizinin yapımcısı Timur Savcı, Uzerli’nin yerine Muhteşem Yüzyıl’a Hürrem karakterini oynamak üzere Vahide Gördüm’ü almış ve bu tercih medyada kıyasıya eleştirilmişti.

Sonrasında yapım şirketi ve Meryem Uzerli’nin arası açılmıştı. Meryem Uzerli’nin Timur Savcı’dan dan özür dilediği ve özrün kabul edildiği haber veriliyor.

Hürrem Sultan kimliğini bırakan Uzerli, Kösem Sultan’la yeniden izleyicinin karşısına çıkacak.

Öte yandan haberle ilgili TİMS’den açıklama yapıldı.

Açıklama şöyle:

‘Muhteşem Yüzyıl dizisi kreatif ekibinin önümüzdeki sezon ekrana gelmek üzere ‘Muhteşem Yüzyıl – Kösem’ projesine hazırlanmakta olduğu doğrudur. Ancak proje henüz senaryo ve ön hazırlık aşamasında olup cast çalışmaları başlamamıştır. Bu konuyla ilgili çıkan haberler doğruyu yansıtmamaktadır.

Bilginize
TİMS Productions”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu