Yazarlarımız

Meryem Uzerli yeni bir sendrom daha yaşar mı?/Şadan Kaba yazdı

Muhteşem Yüzyıl dizisindeki “Hürrem Sultan” karakteriyle Türk izleyicisinin gündemine giren Meryem Uzerli, bu kez bir türlü başlayamayan yeni dizisiyle gündemde. Sayesinde “tükenmişlik sendromu” denilen kavramla tanışan Türkiye, bu gidişle tükenemeden yeni bir sendromun nasıl yaşanacağına şahit olacak gibi görünüyor. Zira, adı yine değişmezse “Gecenin Kraliçesi” olarak belirlenen yeni dizinin ekran macerasına bir türlü başlayamaması nedeniyle tipik bir “yılan hikayesi” kapsamında ele alınması gerekiyor sanki.

Değişen ekip, senarist, senaryo derken oyuncu kadrosunda da istikrar bir türlü sağlanabilmiş değil. Medyada çıkan haberler göre Mehmet Aslantuğ dizinin yapım ekibiyle anlaşmış ve kadroya dahil olmuştu. Ama geçtiğimiz günlerde çıkan başka bir haber Aslantuğ’un projeden ayrıldığı yönündeydi.

Meryem Uzerli, Muhteşem Yüzyıl’ın yoğun çekim programı nedeniyle fiziksel ve ruhsal açıdan “dumur” olmuş ve dizi devam ederken çekimleri yarıda bırakıp “tükenmişlik sendromu” tanısıyla soluğu Almanya’da almıştı.

Bugüne bakıldığında ise tam tersi bir durumla karşı karşıyayız. Meyem Uzerli bir zamanlar çekimlerin yoğunluğu nedeniyle sorun yaşarken şimdilerde bir türlü yaşayamadığı yoğunluk nedeniyle yeni bir sendromla karşı karşıya kalacak gibi gözüküyor.

Bu belirsiz gidişle nam-ı diğer “Hürrem”imiz yeni ve çok konuşulacak bir sendromu daha literatürümüze kazandıracakmış gibi görünüyor.

ŞADAN KABA/MEDYABEY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu