Magazin

Meryem Uzerli’den “para karşılığı Arap şeyhiyle yemek yedim” itirafı

Şu sıralar Cingöz Recai filmiyle gündeme gelen ünlü oyuncu Meryem Uzerli kendisi hakkında merak edilen sorulara ilginç cevaplar verdi. Hürriyet’ten Cengiz Semercioğlu’na konuşan Uzerli, düşük reytingleri dolayısıyla sona eren Gecenin Kraliçesi’nden Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz’dan neden ayrıldığına kadar birçok soruya cevap verdi. Sosyal sorumluluk gereği para karşılığı bir Arap şeyhiyle yemek yemesiyle ilgili itirafı dikkatlerden kaçmadı. İşte Meryem Uzerli’den ilginç açıklamalar:

“ARAP ŞEYHİYLE PARA KARŞILIĞI YEMEK YEDİM”

“Dubai’den mi Türkiye’den mi daha çok para kazanıyorsun? Oraya festivallere gidince filan para alıyor musun?” sorusuna ise Uzerli;

“Tabii ki Türkiye’den. Çünkü Dubai’de oyuncu olarak çalışmıyorum. Festivallere gidince para almıyorum. O dünya hayal ettiğin gibi değil. Orada şöyle şeyler oluyor; diyelim ki bir şeyh, bir oyuncuyla yemek yemek istiyor. Ve bunun için çok para teklif ediyor. Ona katılırsan para kazanabiliyorsun. Ama hiç tanımadığım bir insanla yemeğe çıkmak bana garip geliyor.” şeklinde cevap verdi.

“Hiç öyle bir teklif geldi mi?” diye soran Semercioğlu’na
“Geldi. Üstelik gittim de…” diye cevap veren Uzerli, bir şeyhle para karşılığında yemek yediğini belirterek;

“Evet, bir kere gittim ama oradan aldığım parayı bağışladım. Çünkü o bir iş değildi, çalışmadım ve sadece bir akşam yemeği yedim. Terleyerek para kazanmadım ki. Bence çok saçma.” diye konuştu.

” GECENİN KRALİÇESİ BİR DENEMEYDİ”

Uzerli, iş yapmayan ve yayından erken kaldırılan dizisi Gecenin Kraliçesi için şöyle konuştu:

“Bazı işler çok iyi ama reytingi olmuyor. Bazı işler de iyi olmuyor ama reytingi yüksek oluyor. O proje bir denemeydi. Geçmişte tiyatro yaparken bazen bir oyuna 500 kişi gelirdi. Bazen de sadece 5 kişi. Hatta kimse gelmediği için oynayamadığımız zamanlar oldu. “Muhteşem Yüzyıl”dan önce ben bu duruma alışıktım. Bir oyuncu için çok normal bir şey bu. Bazen başarılı bir proje olur, bazen başarısız. Hayat boyu böyle yaşadım.”

EDHO MACERASI NEDEN BİTTİ?

Uzerli, “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz”da oynuyordun, oradan neden ayrıldın? Ücretini euro istediğin için kriz çıkmış, doğru mu?” şeklindeki soruya şu karşılı verdi:

“Hiç öyle bir şey yok. Hikayem bitti. Yoksa ben devam ederdim. Senaristler öyle yazdı. Benim kararım değildi. Ben diziye başlarken biliyordum ayrıca böyle olacağını. Misafir bir karakterdi.”

 

MISIRLI SUNUCUYLA MI BERABER?

Röportajın en dikkat çeken bölümlerinden birisi de ünlü oyuncunun Mısırlı sunucu ile aşk yaşayıp yaşamadığıyla ilgiliydi. İşte röportajın dikkat çeken o bölümü:

 

◊Mısırlı sunucu Bassel Alzaro ile birlikte olduğun söyleniyor…
– Bu soruya cevap vermek istemiyorum.

◊ Ama ben öğrendim, sevgiliymişsiniz…
– Hiç zorlama, bu lafı benim ağzımdan alamazsın…

◊ Evet ya da hayır demediğine göre kesin sevgilisiniz…
– O senin yorumun Cengiz, ben öyle bir şey demedim. (Gülüyor)

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu