MagazinTelevizyon

Meryem Uzerli’nin şanssızlıklar yakasını bırakmıyor

En zirvedeyken düşüşü yaşayan Meryem Uzerli’nin yakasını şanssızlıklar bırakmıyor. Muhteşem Yüzyıl adlı fenomen dizideki Hürrem Sultan karakteri ile gönülleri fetheden Meryem Uzerli tam zirvedeyken girdiği tükenmişlik sendromunun izlerini hayatından silemiyor.

Güneş’te yer alan habere göre rol aldığı diziyi hiçbir gerekçe göstermeden terk eden Uzerli, bir süre sonra ‘Gecenin Kraliçesi’ dizisi ile tekrar hayatımıza girse de talihsizliklerini de peşinden getirdi. Büyük umutlarla başlanılan dizi reyting kurbanı olurken rol aldığı ‘Annemin Yarası’ sinema filmi de gişede büyük bir hezimete uğramıştı. Son olarak fenomen olan ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ dizisine dahil olan Uzerli, diziye girdiği ilk bölümden sonra dizi üç hafta yayına ara verdi. Dizinin takipçileri de “Bu da Meryem şansızlığı..” yorumunu yaptı.

Meryem Uzerli kimdir? 

12 Ağustos 1983 tarihinde, 4 çocuklu bir ailenin en küçük ve ikinci kızı olarak Almanya Hessen’in Kassel Şehri’nde Türk babadan ve Alman anneden dünyaya gelmiştir. İlerleyen yaşlarında Hamburg’a yerleşmiş ve Schauspiel Studio Frese’de oyunculuk ve tiyatro eğitimi almıştır. İki ağabeyi ve bir ablası vardır. Oyuncu 8 ay süren seçmeler sonrasında Meral Okay‘ın yazdığı, Timur Savcı’nın yapımcılığını yaptığı 2011 yılının dizilerinden olan Muhteşem Yüzyıl dizisinde Hürrem Sultan rolünü canlandırmıştır. Uzerli, aynı zamanda Almanya’da birçok dizide ve birçok filmde rol almış bir oyuncudur. Ana dili Almanca olan genç oyuncu, aynı zamanda iyi derecede İngilizce biliyor. Türkiye’de Muhteşem Yüzyıl, Gecenin Kraliçesi, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz adlı dizilerde ve Annemin Yarası adlı sinema filminde rol almıştır.

Başa dön tuşu