Yaşam

Metrobüs kazasının sebebi bir yolcu mu?

Metrobüs kazası ile ilgili detaylar gelmeye devam ediyor. Metrobüsteki yolcuların söylemlerine göre; bugün sabah saatlerinde meydana gelen elim kazanın metrobüsteki bir yolcunun şoförle ettiği kavga ve darp sebebiyle olduğu iddia ediliyor.

İstanbul’da Acıbadem Köprüsü-Altunizade istikametinde bu sabah feci bir kaza meydana geldi. İstanbul Anadolu yakasında bir metrobüs yoldan çıkıyor, belediye otobüsüne çarpıyor ve ardından 4 aracın üstüne çıkarak durabiliyor. Kavganın sebebinin bir yolcu olduğu iddia ediliyor.

İddialara göre metrobüs şoförü ile tartışan bir yolcu şemsiyesi ile şoföre vuruyor, aşırı hızlı olduğu iddia edilen metrobüs yoldan çıkıyor ve korkunç kaza meydana geliyor. Olay yerinde çok sayıda ambulans ve kurtarma ekibi yer alıyor. Metrobüs altında kalan yolculardan an itibarıyla sadece bir tanesi çıkartılabildi. Kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Kaza nedeniyle özellikle Anadolu’dan Avrupa yakasına doğru trafiğin kililendiği D-100 (halk arasında E-5) karayolunu kullanacak olanların alternatif yolları kullanması gerektiği ifade ediliyor.

İstanbul’da son durum bilgileri şu şekilde:

D100 Acıbadem Köprüsü-Altunizade istikametinde meydana gelen yaralanmalı trafik kazası sebebiyle bölgede yoğun trafik yaşanmaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından belirtilen ilk açıklamalara göre; bir yolcunun şoförle tartıştığı ve fiziki müdahelede bulunduğu (görgü tanıkları şemsiye ile vurduğu iddia ediliyor) belirtiliyor. 10 vatandaş yaralı.

İHA muhabiri Mustafa Esen CNN Türk canlı yayınında kazayla ilgili bilgileri şu şekilde verdi: Trafik yoğunluğu devam ediyor. Trafik tek şeritten akmaya devam ediyor. Araçların kaldırılma işlemleri devam ediyor. E-5 karayolu Anadolu yönü trafiğinin açılması için yoğun çaba sarfediliyor. Araçların içinden yaralılar çıktı. Ölü olmaması büyük bir şans. Olay yerinde bilindiği kadarıyla 4’ten fazla yaralı var. Metrobüsün altında kalan araçlardan çıkan herkes sağ. Metrobüs 3 vinç yardımıyla kaldırıldı. Yaralılar hastaneye gönderildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu