GündemMedya

Mevlüt Tezel, Atalay Demirci’nin “özür” açıklamasına neden itiraz etti?

Komedyen Atalay Demirci’nin sosyal medya hesabının Ayyıldız Tim tarafından hacklenmesinden sonra Demirci’nin FETÖ’cü Hakan Şükür ve Enes Kanter’le yaptığı yazışmalar ortaya çıkmıştı. Bu yazışmaların sonunda Demirci’nin FETÖ ile olan ilişkisi deşifre olunca ünlü komedyen kamuoyuna açıklama yapmak zorunda kalmış ve kandırıldığını öne sürerek özür dilemişti. Sabah gazetesinin etkin kalemi Mevlüt Tezel, Demirci’nin açıklamasındaki çelişkileri yazdı.

Atalay Demirci’nin yaptığı açıklama ile deşifre olan yazışmalardaki detayların çelişkisini ortaya koyan Tezel, başlıktan ” bu nasıl kandırılmak?” diye sordu.

İşte, Mevlüt Tezel’in Atalay Demirci’nin özür açıklamasıyla ilgili çelişkileri ortaya koyduğu o yazısı:

*************   ***************

Ünlü komedyen Atalay Demirci, resmi Twitter hesabı hack’lendikten sonra ortaya çıkan FETÖ yandaşı mesajlar için basın açıklamasında şöyle demişti: “Kandırılmış olmanın üzüntüsünü yaşıyorum. 15 Temmuz gecesi Fethullah Gülen Terör Örgütü tarafından yapılan darbe girişiminden sonra benim de herkes gibi fikrim değişmiştir.”
Bu nasıl kandırılma, anlamış değilim.
Demirci; 15 Temmuz’dan sonra meydanlara çıkarak demokrasi nöbetine katılıyor ve darbe girişimini lanetliyor. Ama girişimden sonra FETÖ yanlısı paylaşımlarıyla tepki çeken basketbolcu Enes Kanter’den hem borç para istiyor, hem de ‘Tedbiren takibi (Twitter’dan) bırakmak zorundayım, anlarsın kardeşim. Nelere bakarak insan avlıyorlar…’ diye yazıyor.
Aynı şekilde Demirci’nin Hakan Şükür’e yazdığı FETÖ yanlısı mesajlaşmaları var.
Demirci’nin, FETÖ’cülerin desteğiyle ABD’de ve FEM Dershaneleri’nde stand-up gösteriler yaptığı ortaya çıktı.
Bitmedi! Demirci’nin rol aldığı bir mobilya markası reklamı vardı. Sosyal medyada ‘Atalay Demirci böyle büyük bir markanın reklamında oynayacak kadar ünlü müymüş?’ diye yorumlar yapılmıştı. İnsanlar, Demirci’nin reklam yıldızı olmasına hayret etmişti.
O reklam filmi, FETÖ’ye finans sağladıkları gerekçesiyle bazı yöneticileri tutuklanan Boydak Holding’e ait Mondi markası için çekilmişti. Bu da mı tesadüf?
Demirci, “Kandırılmış olmanın üzüntüsünü yaşıyorum” diyor ama FETÖ’ye destek vermenin faydalarını görmüşe benziyor.

Yazının tamamı için tıklayın:

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu