ManşetMedyaSpor

Mevlüt Tezel: “Enes Kanter ahlaklı biri değil”

NBA’da Oklahoma City’de forma giyen Enes Kanter’in terbiye sınırlarını zorlayan paylaşımları spor medyasının da gündeminde. Kişisel Twitter hesabından Ergin Ataman’a “Ey Korkak Aciz! Bahane üreteceğine biraz şerefin olsa da çıkıp başımızdaki Diktatör yüzünden almaya korkuyoruz desen” diye yazan Enes Kanter’e bir tepki de Sabah gazetesinin popüler kültür yazarı Mevlüt Tezel’den geldi.

İşte, Mevlüt Tezel’in “Bir FETÖ’cü NBA yıldızının anatomisi” başlıklı yazısı:

Destekten TR

******************************

Destekten TR

NBA’de oynayan Enes Kanter, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti’yi eleştirdiği için Milli Takım’a çağrılmadığını ima eden tweet’ler yazıp koç Ergin Ataman’a ‘Korkak aciz’ diye sataşmış.

Destekten TR

Mevzuyu bilmeyen Cihangir solcuları ile Twitter muhalifleri de Ataman’ı haksız bulmuş. Ataman, Kanter için “İyi basketbolcu olmuşsun ama adam olamamışsın” diyerek gerekli cevabı verdi aslında ama bilmeyenler için özet geçelim:

AHLAKLI BİRİ DEĞİL

Enes Kanter, ilk kazığı Fenerbahçe’ye attı. Sözleşmesi olmasına rağmen ABD’ye gidip Kentucky Üniversitesi’nde amatör öğrencisporcu statüsüyle oynamak istedi. Fenerbahçe dava açtı, kazandı ve Kanter bir süre basketbol oynayamadı.

Kanter, NBA’de oynamaya başlayınca iki kez Avrupa Şampiyonası ve bir kez de Dünya Şampiyonası için Milli Takım’a davet edildi ama ünlü basketbolcu, sudan bahaneler ve sakatlığını öne sürerek katılmadı.

Kanter, Milli Takım’ın Yunanistan’a yenilerek turnuvaya veda ettiği maç sonrası alaycı şekilde ‘Ha ha ha’ tweet’i atmış ve büyük tepki toplamıştı.

Ergin Ataman, Milli Takım koçu olduğunda Enes Kanter’i kazanmak için çok uğraştı. Yaşanan tatsızlıklara rağmen yeni bir sayfa açmak istedi. İki kez görüşme talep etmesine rağmen Kanter onunla görüşmedi. Daha sonra takıma geleceği mesajını yolladı. Ataman da Kanter’in oynayacağına inanıp ona göre bir kadro kurdu ama Kanter dizinden ameliyat olacağını belirtip yine Ataman’ı yüz üstü bıraktı.

Sürekli Milli Takım’la dalga geçen, arıza çıkaran Kanter’i diğer oyuncuları da istemeyince; Ataman, ekip ruhunu düşünerek bir daha Kanter’i çağırmadı.

Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhurbaşkanı’yla ilgili sürekli hoş olmayan siyasi tweet’ler atması; Kanter’in Milli Takım’da görev almak gibi bir niyetinin olmadığını gösteriyor aslında.

Yazının devamı için tıklayın:

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR