Magazin

Michael Douglas’a eski çalışanından mastürbasyon tacizi suçlaması

Hollywood’un dünyaca ünlü aktörü Michael Douglas’ın yalanladığı cinsel taciz iddialarını dile getiren kişinin ortaya çıktığı haber veriliyor. Ünlü oyuncunun eski çalışanı olan Susan Braudy’nin Michael Douglas’ı “önünde mastürbasyon yapmakla” suçlaması  ABD magazin basınının gündemindeydi. Braudy, ünlü aktör yüzünden kendisini aşağılanmış hissettiğini söylerken Douglas ise iddiaları reddediyor.

30 YIL ÖNCE GERÇEKLEŞEN TACİZ İDDİASI ŞAŞKINLIĞA NEDEN OLDU

Michael Douglas hakkındaki mastürbasyon iddiası yaklaşık bir hafta önce Hollywood Reporter dergisinde yayımlanmış; dergi, haberinde iddianın sahibini açıklanmamıştı. Taciz iddiasını ifşa eden kişinin, Douglas’ın eski çalışanı olan yazar ve gazeteci Susan Braudy olduğu ortaya çıktı.

BBC Türkçe’nin haberine göre Susan Braudy, taciz olayının detaylarını anlattı.

YAŞADIĞI TACİZLE İLGİLİ DETAYLARI PAYLAŞTI

Susan Braudy, 1980’lerin sonlarında bir süre Dogulas’ın yapım şirketi Stonebridge Productions’da çalışmıştı.
Braudy, şirketin New York ofisini yönettiği süre içinde Douglas’ın kendisiyle konuşmalarında sürekli açık saçık bir dil kullandığını, hatta evlilik dışı ilişkilerinin detaylarını anlattığını söylüyor. Ayrıca Douglas’ın kendisine sürekli vücuduyla ilgili yorumlarda bulunduğunu, bu yüzden koyu renk ve bol giysiler giymeye başladığını da iddia ediyor.
Cinsel tacizin 1989 yılında yüzyüze bir senaryoyu çalışmak için gittiği evinde, Douglas’ın onun önünde “mastürbasyon yapmasıyla” sürdüğünü öne süren Braudy, aşağılanmış hissederek hızla evi terkettiğini söylüyor.
“Benden daha çok iktidar sahibi olduğu için istediği her şeyi yapabileceğini düşündüğünü farkettim” diyen Braudy, olaydan sonra eve döndüğünde onunla bir daha asla yalnız kalmamaya karar verdiğini ve o yılın sonlarında da işten ayrıldığını anlattı.

“İTİBARIMLA GURUR DUYAN BİRİYİM”

Braudy, “İşte bir çok kadın tam da bu sebeplerden ortaya çıkıp başlarına gelenleri anlatamıyor. Tanrı biliyor, benim de cesaretimi toplayıp ortaya çıkabilmem için 30 yıl ve bu konuda bir kampanyanın başlaması gerekti.” diye konuştu.

Douglas ise iddiaya cevap verirken, “Ben bu işteki itibarımla gurur duyan biriyim. Babamın (Ünlü Amerikalı aktör ve yapımcı Kirk Douglas) itibarını falan hiç saymıyorum. Gizli saklı hiç bir şeyim olmadığı gibi başkalarının da hakkımda söyleyecekleri bir şey yok. 32 yıl öncesinden böyle bir şeyin çıkması karşısında şaşkınım” dedi.

Hakkındaki iddiaların hiç bir dayanağı bulunmadığını da ileri süren Douglas, bu tür suçlamaların, Hollywood cinsel taciz skandalının ardından ortaya çıkan #MeToo (#BenDe) kampanyasına zarar vermesinden endişe ettiğini dile getirdi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu