Medyabey TVTeknoloji

Microsoft açıkladı!.. İşte yeni windows10’un merakla beklenen yeni tasarımı

Microsoft sonunda merakla beklenen o açıklamayı yaptı ve Windows10’un yeni tasarımını bugün tanıtacağını açıkladı. Yeni “Windows 10 Fall Creators Update” güncellemesini kullanıcıların beğenisine açan dev yazılım şirketi, bu yeni sürümle beraber Fluent Design adı verilen yeni tasarım diline geçiş yapacak.  Haberimizden yeni windows10 tasarımının nasıl olacağını anlatan videoyu izleyebilirsiniz.

Windows 10 Fall Creators Update güncellemesi ücretsiz

Windows 10 Fall Creators Update güncellemesinin ücretsiz olarak indirilebileceği belirtiliyor. Log teknoloji sitesinin yorumlarına göre; “Fluent Design tasarım altyapısı, Microsoft’un aşağıda izleyebileceğiniz video kapsamında gösterdiği kadarıyla çok ama çok büyük değişiklikler getirmiyor. Köklü bir tasarım değişikliği yerine Windows 10’un tüm cihazlarda (Sanal gerçeklik dahil) düzgün görünmesini isteyen Microsoft, buna rağmen modern görünen bazı değişiklikler de gerçekleştirmiş durumda. Bu noktada Windows Vista benzeri şeffaf pencereler ilk öne çıkan detaylardan olurken, artık herhangi bir uygulama içinde yer alan içerikler pencere dışına akıyormuş gibi görünüyor ve boyutlandırma işlemleri çok daha akıcı şekilde gerçekleşiyor. Stylus kalemler de düşünülerek geliştirilen arayüzü fare hareketlerine tepki verecek hale getiren Microsoft, kaydırma işlemlerini de hatırı sayılır oranda modernleştirmiş görünüyor. Yapılan bu değişikliklerle daha modern hale geldiği görülen Windows 10, Fluent Design ile Metro tasarım dilini gerçek anlamda geliştiriyor ve yapılacakların henüz bitmediği söyleniyor. Yani Windows 10‘un arayüzü ilerleyen aylarda çıkacak ana güncellemeler ile geliştirilmeye devam edecek.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu