ManşetSinema

Milano Uluslararası Film Festivali’nde Damla Sönmez rüzgarı esti

Deniz Seviyesi filmi, Milano Uluslararası Film Festivali’ne adeta damgasını vurdu.  Filmin başrol oyuncusu Damla Sönmez “En İyi Kadın Oyuncu” seçildi. Filmin yönetmenleri Nisan Dağ ve Esra Saydam ise “En İyi Yönetmen” dalında ödül kazandılar.

Destekten TR

Damla Sönmez, ödülü aldıktan sonra yaptığı kısa konuşmada “Ödül kazanmak her zaman çok gurur verici. Bu ödülü uluslararası alanda kazanmaksa çok heyecan verici bir şey. Çünkü bu aynı dili, dini, kültürü paylaşmadığımız insanlarla duygudaşlık kurabiliyoruz demek. Bu sinemanın birleştirici gücü demek. Birlik olmak Türkiye için de bugün en çok ihtiyacımız olan şey. O yüzden bu ödül çok daha anlamlı hale geliyor. Çok teşekkür ederim” dedi.

Destekten TR

ARMANİ’DEN DAMLA SÖNMEZ’E TEBRİK

Destekten TR

Filmin gösteriminde ve ödül töreninde Giorgio Armani de hazır bulundu. Ünlü modacı, tören sonrası filmi çok beğendiğini belirterek Damla Sönmez’i kutladı. Başarılı oyuncumuza İtalyan TV kanalları büyük ilgi gösterdi. Sönmez İtalyan kanallarına  verdiği röportajda “Bu sefer filmimiz için buradayım. Ama muhakkak Milano’yu gezmeye de geleceğim” dedi.

Damla Sönmez bu başarısıyla daha önce aynı ödülü alan Charlize Theron, Renee Zellweger, Kristen Stewart gibi dünyaca ünlü yıldızların arasına girmiş oldu.

Hatırlanacağı gibi Yılmaz Erdoğan’ın yönetmenliğini yaptığı “Kelebeğin Rüyası” filmi, geçen yıl Milano Film Festivali’nde üç dalda ödüle aday gösterilmişti. Filmin başrol oyucularından Belçim Bilgin, filmde Suzan karakteriyle “En iyi Kadın Oyuncu” dalına aday olmuş ancak ödülü kazanamamıştı.

“Kelebeğin Rüyası”, festivalde sadece “En İyi Film Müziği” dalında ödül almıştı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR