Spor

Milli Basketbol Takımımız dünya basınında…İşte ABD’yi elimizden kaçırmamızla ilgili başlıklar

2019 FIBA Dünya Kupası’nda Basketbol Milli Takımımızın ABD’yi adeta elinden kaçırmasının yankıları sürüyor. Millilerimiz, dünya basketbolunun 1 numarası ABD karşısında tarihi zaferi bir sayı farkla kaçırdı. Dev maç dünya basınında da yankı buldu.

12 Dev Adam, dünya basketbolunun 1 numarası ABD karşısında tarihi farkı bir sayı farkla kaçırdı. Uzatmaya giden maçın son anlarına önde giren ancak Doğuş ve Cedi ile 4 serbest atışı kaçıran Milliler, rakip aynı hatayı yapmayınca parkeden boynu bükük ayrıldı. Müthiş karşılaşma dünya basınında da yankı buldu.

İşte, dünya basınında başlıklara da yansıyan o tepkiler:

The Washington Post: Milli Takım, Türkiye’den uzatmalarda güç bela kurtuldu.

USA Today: Birleşik Devletler, Türkiye’yi uzatmalarda geçti.

The Wall Street of Journal: ABD takımı derin bir nefes aldı. Türkiye 10 saniyede 4 serbest atış kaçırdı ve Amerikalılar galibiyet ile sahadan ayrıldı. Dünyadaki 17. en iyi takım neredeyse ABD’yi yeniyordu.

Marca: Türkiye düşük profilli rüya takımı bağışladı.

AS: Türkiye’nin panik atağı ABD’yi kurtardı.

L’equipe: ABD, mucizesinden kurtuldu.

Gregg Popovich (ABD Başantrenörü): Böyle güçlü bir takıma karşı oynamak bizim için çok önemli tecrübeydi. Bu maç Dünya Kupası’nın nasıl bir yer olduğunu gösterdi. Bu nedenle kazandığımız için mutluyum.

Kaynak: Cumhuriyet

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu