Spor

Milli Basketbol Takımımız dünya basınında…İşte ABD’yi elimizden kaçırmamızla ilgili başlıklar

2019 FIBA Dünya Kupası’nda Basketbol Milli Takımımızın ABD’yi adeta elinden kaçırmasının yankıları sürüyor. Millilerimiz, dünya basketbolunun 1 numarası ABD karşısında tarihi zaferi bir sayı farkla kaçırdı. Dev maç dünya basınında da yankı buldu.

12 Dev Adam, dünya basketbolunun 1 numarası ABD karşısında tarihi farkı bir sayı farkla kaçırdı. Uzatmaya giden maçın son anlarına önde giren ancak Doğuş ve Cedi ile 4 serbest atışı kaçıran Milliler, rakip aynı hatayı yapmayınca parkeden boynu bükük ayrıldı. Müthiş karşılaşma dünya basınında da yankı buldu.

İşte, dünya basınında başlıklara da yansıyan o tepkiler:

The Washington Post: Milli Takım, Türkiye’den uzatmalarda güç bela kurtuldu.

USA Today: Birleşik Devletler, Türkiye’yi uzatmalarda geçti.

The Wall Street of Journal: ABD takımı derin bir nefes aldı. Türkiye 10 saniyede 4 serbest atış kaçırdı ve Amerikalılar galibiyet ile sahadan ayrıldı. Dünyadaki 17. en iyi takım neredeyse ABD’yi yeniyordu.

Marca: Türkiye düşük profilli rüya takımı bağışladı.

AS: Türkiye’nin panik atağı ABD’yi kurtardı.

L’equipe: ABD, mucizesinden kurtuldu.

Gregg Popovich (ABD Başantrenörü): Böyle güçlü bir takıma karşı oynamak bizim için çok önemli tecrübeydi. Bu maç Dünya Kupası’nın nasıl bir yer olduğunu gösterdi. Bu nedenle kazandığımız için mutluyum.

Kaynak: Cumhuriyet

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı