Yaşam

Milli piyango bileti alırken sahte bilete dikkat!

2017 yılı ilk milli piyango çekilişi yılbaşı gecesi yapılacak. Milli Piyango 1 Ocak 2017 yılbaşı çekilişinde büyük ikramiye miktarı açıklandı.  Yeni yılın ilk çekilişinde milli piyango yılbaşı çekilişi büyük ikramiye kaç lira? Milli piyango yılbaşı bileti çekiliş sonuçlarından kazanan kişi ya da kişiler ne kadar zengin olacaklar? Milli Piyango yılbaşı çekilişi tam bilet fiyatı, yarım bilet fiyatı ve çeyrek fiyatı ne kadar? Milli piyango biletleri kaç lira? İşte “MPİ yılbaşı çekilişi büyük ikramiye kaç lira?” sorusunun cevabını haberimizden okuyabilirsiniz. Peki ya sahte biletler hakkında ne düşünüyorsunuz. Talih kuşuna umut bağlayanların korkulu rüyası milli piyango sahte bilet konusunda bilmeniz gerekenleri sizler için araştırdık… Sahte bilet nasıl anlaşılır? Detaylar haberimizde…

Milli Piyango İdaresi yetkililerinden alınan bilgiye göre, 31 Aralık 2016’da yapılacak yılbaşı özel çekilişinde verilecek ikramiye belli oldu. Milli Piyango’nun yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiyenin 60 milyon TL olduğu açıklandı. Milli Piyango çekiliş kapsamında verilecek toplam ikramiye tutarının 348 milyon 180 bin lira olacağı belirtildi. Duyduk duymadık demeyin! Milli Piyango yılbaşı özel çekilişinin büyük ikramiyesi 60 milyon lira.

Milli Piyango İdaresi yetkililerinden alınan bilgiye göre, 31 Aralık 2016’da yapılacak yılbaşı özel çekilişinde;
60 milyon liralık büyük ikramiyenin yanı sıra 1 adet 10 milyon lira,

1 adet 5 milyon lira,

1 adet 2 milyon lira,

1 adet 1 milyon lira ve

1 adet de 500 bin liralık ikramiye dağıtılacak…

Milli Piyango yılbaşı özel çekilişi kapsamında ödenecek ikramiye tutarının 348 milyon 180 bin lira olacağı belirtildi.

MİLLİ PİYANGO YILBAŞI ÇEKİLİŞİ BİLET FİYATLARI

Tam bilet 60 TL,

yarım bilet 30 TL,

çeyrek bilet 15 TL

MPİ YILBAŞI ÇEKİLİŞİ BİLETLERİ NE ZAMAN SATIŞA ÇIKIYOR?

Yılbaşı özel çekiliş biletleri 29 Kasım gününden itibaren piyasaya çıkacak ve satışa sunulacak.

MİLLİ PİYANGO SAHTE BİLET NASIL ANLAŞILIR?

1- Yılbaşı Milli Piyango biletlerinizi kesinlikle resmi bayilerden almalısınız.

2- Bilet satan bayi ve gezici bayilerin yaka kartlarına bakmadan bilet almayın.

3-  “Yılbaşı Milli Piyango biletleri Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasında özel kağıtlarda basılır.” bilgisiyle başlayalım söze yani yılbaşı biletleri özel kağıda basılarak başka başka da özelliklerle diğerlerinden farklılaşır.

4- Satın aldığınız biletin arka kısımda mühür olmalı. Yani aldığınız biletin arkasında mühür basılması gerekiyor. Eğer arkasında mühür bulunmayan bilet görürseniz sakın almayın. Çünkü biletin arka kısımda mühür yoksa; o bilet geçersizdir.

5- Satın aldığınız biletin güvenlik numaralarının aynen Türk Lirasının sayı kısmındaki gibi kabarık olması gerekiyor. Eğer biletinizde güvenlik numarası kabarık durmuyorsa o bilet sahte olabilir. Hiç riske girmeyin, almayın o bileti…

6- Milli piyango biletini ışığa tuttuğunuzda biletin dokusu içinde MP (Milli Piyango) amblemini görmelisiniz. Ultraviyole (UV) ışıkta mavi ve açık yeşil renkli parlayan ve kesik çizgiler şeklinde dağılımı bulunan elyaflar (3mm.) bulunur.

7- Buruşuk ve pütürlü biletleri satın almayın.

Bir de şunu hatırlatmakta fayda var; 18 yaşını doldurmayanlara bilet satılmaz. Şayet bilet satın almışlarsa bile 18 yaşından küçüklere ikramiye ödenmez.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı