GündemSpor

Milli Takım uçağında Arda Turan’dan gazeteci Bilal Meşe’ye küfürlü saldırı

Milli futbolcu Arda Turan, Milli Takım uçağında uzun yıllardır Milliyet’te görev yapan gazeteci Bilal Meşe’ye saldırdı. Milli Takım uçağında çıkan olayda Arda Turan’ın gazeteci Bilal Meşe’ye ağır küfürler edip, boğazını sıktığı haber veriliyor. Milli Takım’ın kaptanı Arda Turan, güçlükle sakinleştirildi. Herkesi şaşırtan olayın ardından Arda, olayla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak kendince bir değerlendirme yaptı.

ARDA TURAN DAVRANIŞIYLA GÜNDEM OLDU

Makedonya ile hazırlık maçı yapan A Milli Takım oyuncularını İtalya’ya götüren uçakta olay çıktı. Milli Takım, Makedonya maçının ardından Slovenya kampı için Üsküp’ten gece özel uçakla ayrıldı. Slovenya’ya karayoluyla geçmek üzere üzere İtalya’nın Trieste kentine uçan Milli Takım’ın uçağına basın mensupları da alındı. Uçakta Barcelonalı Arda Turan’ın gazeteci Bilal Meşe’ye fiziki saldırısı spor kamuoyunda şaşkınlığa neden oldu.

Olayın Uçak kalkmadan önce Arda Turan arka tarafa doğru yürürken Milliyet Gazetesi yazarı Bilal Meşe’ye EURO-2016 sırasındaki haberleri ve prim konusunda yazıları nedeniyle küfür ettiği hatta üzerine yürüyüp boğazını sıktığı bildiriliyor.

İkili arasındaki kavgayı durdurmak için yakın koltuklarda oturanlar müdahale etti. Araya girenlerin olmasına rağmen ciddi bir arbede yaşanan olay sonrası Arda Turan zor sakinleştirildi.

” KONUŞSANA ŞİMDİ!”

Bilal Meşe (62), Milliyet’in sembol isimlerinden. TRT Spor’da da TV programı yapıyor.
Arda Turan, gazeteci Bilal Meşe’ye kavga sırasında şunları söyledi: “Söyle Bilal Meşe, söyle orada mıydın? Bizle miydin de prim mevzusunu yazdın? Biz kimden para istemişiz? Kimden prim istemişiz? Konuş şimdi konuş. Hadi, onlar da burada! Burada soruyorum. Kim yazdırdı bunları sana. Kim söylüyor sana bunları söyle hadi. Seni bu uçağa kimler aldı. Bu ülke böyle senin gibileri uçağa alırlar tabii…”

ARDA TUTAN’IN INSTAGRAM AÇIKLAMASI

Arda Turan, yaşananlarla ilgili bu sabah Instagram hesabından şu açıklamayı yaptı:
(Savunma amaçlı değil; bilgilendirme amaçlıdır..) #tbt Yarın kalktığınızda muhtemelen haberleri görüceksiniz… Eleştiriler, kınamalar, köşe yazıları, hep beraber birbirlerine destek, planları ve devamı… DEMİŞTİM!!! Islıklandıktan sonraki röportajımda olanları unutmıycam diye (euro 2016)… Dün ilk defa Milli Takım uçağında gördüm o şahsiyetlerden birini aylar sonra. Onlar kim mi?? Biz ülkemizin formasını terletirken ve sonrasında; yalanla, iftirayla, insanların onuruna laf söyleyerek, ailevi değerlerine dil uzatıp sonra buna gazetecilik diyen kişiler. Merak etmeyin. (3 5 kişiler). Tabi alışmışlar bunları yapıp pişkince gezmeye… Neden? Çünkü düzen böyle gazeteciler ya (gazetecilik) aylar geçince unutuluyor ya.. Çocukları, gençleri, kaoslar ve krizle besleyenler; hayalleri başka yerlere taşıyanlar. Yok öyle insanın, karakterine, ailesine değerlerine laf atmak. Unutmayanı da var bunun.! Benim futbolculuğumu eleştiren gerçek gazetecilere teşekkür etmişliğim vardır haklısınız diye… Çünkü bu meslek olabilir. Ama aileme, değerlerime olmaz; gücüm yettiğince de buna izin vermiycem… Dün yaptığım doğrumuydu… Bilmem!!! Evine misafir olup, adam satıp, iftira atıp arkadan iş çeviren olucağıma… Yüzüne, bağırarak, hakaret ederek, saldırarak cevap beklerim… Belki doğru değil ama dürüstçe, onurlu, şerefli bir davranış… Ha cevap aldım mı? YOK kıvırmaca… (klasik) aylarca sayfa doldurdu; ama karşımda iki kelime yok. (gerçi yarın konuşurlar) arkamdan..!!! Bu fotoğrafta gördüğünüz çocuk hayatta iyi veya kötü ne yaptıysa bedelini ödedi; öder de.. Allah’tan başka kimseden bir şey istemedi, beklemedi.. Hesabı da kimseye vermez… Arda Turan yola çıkarken İYİ FUTBOLCU, STAR, vs… olmak için ÇIKMADI… Şerefli, onurlu bir adam olmak için, ailesine sevdiklerine sahip olmak için ÇIKTI.. Her kim Şerefime, aileme, onuruma laf etmeye kalkarsa; Allah’ın bana verdikleriyle, gücüm yettiğince karşılığını alır… iyi geceler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu