Medya

Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu hangi habere isyan etti?

Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu Paramparça dizisiyle ilgili yazdığı haberin kaynak gösterilmeden bazı internet siteleri ve gazeteler tarafından kullanılmasına isyan etti.

Sosyal medya hesaplarından konuyla ilgili paylaşım yapan Ali Eyüboğlu; “Dünkü “Petekkaya’dan itiraf” yazımı bugün kaynak belirtmeden kullanan gazete ve internet siteleri utanadan emek hırsızlığı yapmıştır.” diye yazdı.

ali-eyuboglu

Okan Üniversitesi’nde Paramparça dizisinin başrol oyuncusu Erkan Petekkaya ve başarılı oyuncu Gökçe Bahadır ile katıldığı paneli haber yapan Ali Eyüboğlu bir soru üzerine Erkan Petekkaya’nın cevabını köşesine taşıdı.

Moderatör Bülent Vardar’ın bazı oyuncuların dizilerde para için rol aldıklarının altını çizmesine Petekkaya’nın “Sahtekârlar onlar” dediğini yazan Eyüboğlu,  Petekkaya’nın sözlerinin devamında;

“Diyarbakır Devlet Tiyatrosu oyuncusuyken başladım dizilere. Oyuncu arkadaşlarım bile, ‘Dizi mi?’ diye dalga geçiyordu benimle. Ne zaman ki ‘Aynalı Tahir’le tanınmaya başladım benimle dalga geçenler başladılar ‘Bize de bir rol ayarlasan’ diye telefon etmeye. Siz değil miydiniz benimle dalga geçen diye rol verdirmedim hiçbirine.” şeklindeki cevabına da yer vermişti.

Bazı medya organlarında bu haberin verilirken kendisinin kaynak gösterilmemesine içerleyen tecrübeli gazeteci, bu şekilde haber yapanları emek hırsızlığı ile suçladı.

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı