MagazinManşet

MISS TURKEY KIZLARINI KİMSE GÜZEL BULMADI

Elidor Miss Turkey finali sona erdi ama güzellik yarışmasıyla ilgili hayal kırıklığı devam ediyor.

Özellikle sosyal medyada yarışmaya katılan kızların güzellikleriyle ilgili gelen tepkilerin ortak özelliği yarışmacıların fiziksel standartlarının düşüklüğü oldu.

Alaycı tepkilerin yoğunluğu bir hayli fazlaydı. Güzellik yarışmasının geçmiş yıllarda olduğu gibi daha güzel kızlarla yapılması gerektiği söylendi durdu. Hatta ortak görüş yarışmayı kazanan Amine Gülşe’nin birinci olacağının neredeyse kesin olduğuydu. Çünkü onunla rekabet edecek fiziksel özelliklere sahip yarışmacının olmadığı yorumları yapıldı.

Konuyu sabahın popüler kültür yazarı Mevlüt Tezel de köşesine taşıdı.

“Türkiye’de hiç güzel kız yok mu?” başlığı ile ile kaleme aldığı yazısında Tezel, “Güzellik yarışması denince insan ister istemez yolda gördüğü kızdan daha güzelini bekliyor…Miss Turkey güzellik yarışmalarının organizatörü Can Sandıkçıoğlu, başvuru e-postası atan her kızı aday mı seçti acaba?” diye yazdı.

İşte Mevlüt Tezel’în çok sayıda insanın duygularına tercüman olduğu o yazısından bir bölüm:

…………………………………………………….

 

Dün sosyal medyada şu yorumlar gözüme çarptı: ’13 numarayı halı sahaya çağıralım’, ‘Yarışmayı izleyen kızlarımız kendilerini güzel hissetsinler diye 13 numara yarışmaya dahil edilmiş’, ’13 numaranın beni okul çıkışı dövmüşlüğü var”…
13 numara Dilan Polat, bu yorumlardan sonra eminim Elidor Miss Turkey 2014’e katıldığına pişman olmuştur. Sosyal medya bu; eleştiriyorlar mı, aşağılıyorlar mı belli değil! Mesela 8 numarayı da Buruno Alves’e benzettiler; çok ayıp ettiler.
Gören de bizi, bir İskandinav ülkesi ya da Venezüela sanacak!

KIZLARIMIZ GÜZELLEŞMEDİ Mİ?
Elbette güzellik anlayışı kişiden kişiye değişir ama Dilan Polat’ın ilk 10’a girmesi enteresandı! Asıl sorun, Amine Gülşe’nin birinci olacağını herkesin tahmin etmesi ve diğer yarışmacıların ona rakip bile olamamasıydı. Güzellik yarışması denince insan ister istemez yolda gördüğü kızdan daha güzelini bekliyor.
Üstelik bu 20 kızımız, 4 bin aday arasından seçildi. Yıllardır Best Model’i düzenleyen Erkan Özerman bile bin adaya ulaşamadığından yakınıp durur.
Miss Turkey güzellik yarışmalarının organizatörü Can Sandıkçıoğlu, başvuru e-postası atan her kızı aday mı seçti acaba?

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu