MİT, PKK’nın Özel Operasyon Eğitmenini Irak’ta Etkisiz Hale Getirdi

Irak’ın Süleymaniye kırsalında faaliyet gösteren ve örgüte sabotaj eğitimi veren Rezan Botan kod adlı Rezan Güngen, MİT operasyonuyla etkisiz hale getirildi.

MİT, son dönemde terör örgütü PKK’ya karşı peş peşe ağır darbeler indirerek örgütün etkinliğini azaltmaya devam ediyor. PKK’nın özel operasyonlarda kullanmak için eğittiği ve saldırı/sabotaj eğitimi verdiği Rezan Botan kod adlı Rezan Güngen, Irak’ın Süleymaniye kırsalında gerçekleştirilen operasyonla etkisiz hale getirildi.

MİT, sınır ötesi operasyonlarını etkili bir şekilde sürdürüyor ve Irak’ın kuzeyindeki istihbarat ağı ve saha ajanlarıyla terör örgütü PKK’ya göz açtırmıyor. Rezan Botan kod adlı Rezan Güngen’in etkisiz hale getirilmesiyle birlikte, PKK’nın özel operasyonlarda kullanmak için eğittiği teröristlerin Türkiye’ye yönelik eylemlerinin önüne geçilmeye devam ediyor.

Rezan Güngen, Örgütün Gençlik Yapısının İçinde Bulunuyordu

Rezan Güngen’in, ailesinin de örgüt saflarında etkisiz hale getirildiği belirtiliyor. Örgüt sempatizanlarının yönlendirmesiyle Irak’ın Mahmur Kampı’na gittiği ve örgütün gençlik yapılanmasının içinde yer aldığı biliniyor. MİT operasyonları, PKK’nın gençlik yapılanmasının etkisini azaltmaya yönelik önemli adımlar atıyor.

MİT, PKK tarafından Türkiye’nin etki alanı dışında sanılan Irak’ın Süleymaniye kırsalında görevlendirdiği Rezan Botan kod adlı Rezan Güngen’in faaliyetlerini tespit etti. Önümüzdeki dönemde Türkiye’ye karşı eylemler gerçekleştirmesi muhtemel teröristler arasında yer aldığı bilinen Rezan Güngen, MİT’in saha ajanları sayesinde tespit edildi.

MİT, Terörle Mücadelede Kararlılıkla Devam Ediyor

MİT, özel operasyonlarla terör örgütünün etkinliğini azaltarak terörün kaynağında imha politikasını sürdürüyor. Özellikle Süleymaniye bölgesindeki teröristlerin açık ve meşru hedef olduğunu bir kez daha hatırlatan MİT, terörle mücadelede kararlılığını gösteriyor.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir