Medya

Mobil ve masaüstünde en çok tıklanan haber siteleri hangileri?

Gazetelerin internet siteleri ile internette marka olmuş haber sitelerinin internet dünyasındaki kıyasıya rekabeti devam ediyor. ComScore, masaüstü ve mobil telefonlardaki en çok takip edilen haber sitelerinin sıralamasını yayınladı. Masaüstü kategorisinde ilk üç 1-Hurriyet.com.tr, 2-Milliyetcom.tr ve 3-Kanal7.com.tr olarak sıralanırken mobilde ilk üç; 1-Sozcu.com.tr, 2-Milliyet.com.tr ve 3-Hurriyet.com.tr olarak sıralandı.

MASAÜSTÜ VE MOBİLDE EN ÇOK TIKLANAN HABER SİTELERİ 

Masaüstü ve mobil tablosunda dikkat çeken detaylar arasında Sabah.com.tr’nin masaüstünde 5. sırada yer alırken mobilde ilk 10’da olmaması dikkatlerden kaçmadı. Bu veri oldukça önemli zira artık mobil girişlerin yüzde 70’lerden fazla olması mobili çok daha önemli kıldığı herkes tarafından kabul ediliyor.

SABAH.COM.TR VE HABER7.COM MOBİL PERFORMANSLARI DÜŞÜNDÜRÜCÜ

Aynı şekilde Haber7.com masaüstünde 3. sırada yer alırken mobilde ilk 10’da yer almadı. Sozcu.com.tr’nin ise mobildeki başarısı açıkça görülüyor. Milliyet.com.tr ve Hurriyet.com.tr arasındaki kıyasıya rekabet ise doludizgin sürüyor. İki mecra da iki tabloda birbirlerini takip ediyor.

İşte en çok tıklanan haber sitelerinin masaüstü ve mobildeki sıralamaları:

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu