Manşet

Monica Lewinski, Clinton’dan özür dileyecek!

ABD Başkanı Bill Clinton’la ilişkisi olduğu ortaya çıkan dönemin Beyaz Saray stajyeri Monica Lewinsky, yüz yüze gelmesi halinde eski First Lady Hillary Clinton’dan özür dileyeceğini açıkladı. Lewinski uzun bir aradan sonra yeniden ABD medyasının gündeminde.

TARİHİ ÖZÜR GERÇEKLEŞECEK Mİ?

Beyaz Saray’da 1995-96 yıllarında staj yapan, o dönem 22 yaşında olan Monica Lewinsky ile ilişki yaşadığını itiraf etmek zorunda kalan Bill Clinton, Lewinski ile yaşadığı ilişki için “uygunsuz fiziksel temasa girdiğini” açıklamış ve bu açıklama tüm dünyada yankı uyandırmıştı.

HILLARY CLINTON’UN TAVRI MERAK EDİLİYOR

Lewinsky, skandalla ilgili Vanity Fair dergisi için kaleme aldığı yazısında “Skandaldan sonra 3 Mart 1999’da Barbara Walters ile yaptığım röportajdaki sözlerim Chelsea (Clinton’ların kızı) ve Bayan Clinton’a doğrudan bir özür açıklamasıydı. Bugün Hillary Clinton ile karşılaşırsam, ona samimi şekilden ne kadar üzgün olduğumu söylemek isterim. Chelsea ve Bayan Clinton’dan beni bağışlamalarını istemek benim için hayal. Ama onlardan, olanlar ve yaşadıkları için ne kadar üzgün olduğumu bilmelerini istiyorum” diye yazdı.

‘HAYIR’ DİYE CEVAPLAMIŞTI

Monica Lewinsky makalesinde belgeselde konuşmayı neden kabul ettiğini de, “Tarih boyunca kadınlar karalandı ve susturuldu. Şimdi kendi hikayelerimizi kendi sözlerimizle anlatma zamanı” şeklindeki sözleriyle açıkladı.

Bill Clinton, Haziran’da NBC Televizyonu’ndaki bir röporataj sırasında Lewinsky’ye özür borçlu olup olmadığı sorusunu “Hayır” diye cevaplamıştı.

Lewinsky, yazısında “Bana özür borçlu olması ya da özrü haketmemden daha önemli bir şey var. Bill Clinton, özür dilemeyi istemek zorunda. Onun için duyduğum hayal hayal kırıklığı, bana yaşattığı hayal kırıklığından daha büyük” dedi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu