Müzik

MUAZZEZ ERSOY “ŞARKILARLA GEL”Dİ…

Üç yıllık bir aradan sonra çıkardığı yeni albümü “Şarkılarla Gel” ile Muazzez Ersoy ,Radyo Turkuvaz’da Hopdedik Ayhan’ın programına konuk oldu.

Sanatçı hem bu albümün şarkılarını Radyo Turkuvaz’da dinletti,hem de Hopdedik Ayhan’dan gelen sorulara şu yanıtları verdi.

Uzun zamandır “Şarkılarla Gel” gibi bir albüm piyasaya çıkmamıştı. Genelde popüler müzik albümleri revaçta.Bu noktada; genel eleştiri ‘hep aynı şeyler yapılıyor’ .Buna katılıyor musunuz?
“Müzikal anlamda kulak kirliliği son dönemde çok yaşanıyor…Hep aynı altyapı ile dum tıs diye tabir ettiğim şarkılar var.Bir tanesi bile ilgimi çekmiyor.Zira bu tarz; dum tıs şarkıları sevmiyorum.O yüzden bu albüme üç senemi verdim.Düzenlemesi,besteleri ve capcanlı sazları ile müzikseverlere birbirinden özel şarkılar hazırladım.Benim gibi; farklı şeyler dinlemek isteyenler için ‘Şarkılarla Gel’ albümü paslanan kulakları açmak için bir tavsiyedir.”

Siz yılların insanı güzelleştirdiği fikrine katılıyor musunuz?

“Eğer konu güzellikse herkes değil ama bazı insanlar yaş aldıkça çok daha güzelleşiyor. Ben güzel yaşlanan insanlara bayılıyorum. Örneğin yaşlılığı güzel olan hanımlardan biride Nehabat Çehre. Evet kendisi yaş almış ama hala o inanılmaz zerafet,o hoşluk Nebahat Hanım’da öylece duruyor.”

Konu güzellik olunca sizinde görüşünüzü soruyor hayranlarınız.Estetiğe nasıl bakıyorsunuz?

“Estetiğe makul ve mantık çerçevesinde varım. Ama bunu alışkanlık haline getirip sürekli bir yerlerini yaptırmak,sürekli bir şeylerle oynamak işte buna yokum.”

Sanatçı geniş bir repertuar ve büyük bir orkestra ile bu albümün ilk konserini 21 Şubat da Bostancı Gösteri Merkezi’n de vereceğini hayranlarına duyurdu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu