Yerli Dizi

Mucize mi Şampiyon mu?…İşte dün gecenin reyting galibi

Dün gece Mucize dizisi Fox TV de ilk bölümüyle ekrana gelirken, TRT1’de de Tolgahan Sayışman’ın yer aldığı Şampiyon dizisi ilk bölümüyle ekrana geldi.Peki Mucize ve Şampiyon dizileri ilk bölümleriyle reyting listesinde kaçıncı oldular? İşte, detaylar…

MUCİZE TÜM KATEGORİLERDE BİRİNCİ OLDU

Yapımını MF Yapım, yapımcılığını Asena Bülbüloğlu’nun üstlendiği, yönetmen koltuğunda Yusuf Pirhasan’ın oturduğu ve senaryosunu Pınar Bulut ile Onur Koralp’in uyarladığı, Fox TV’nin merakla beklenen dizisi ‘Mucize Doktor’, geçtiğimiz akşam ilk bölümüyle izleyiciyle buluştu.

Total’de 1.sırada Fox TV’de ilk bölümü ile ekrana gelen “Mucize Doktor” dizisi, 2.sırada yine Fox TV’de yayınlanan “Mucize Doktor” dizisinin tekrarı, 3.sırada “Fox Ana Haber”, TRT 1’de ilk bölümü yayınlanan “Şampiyon” dizisi ise 7. sırada yer aldı.

AB’de ise 1.sırada “Mucize Doktor”, 2.sırada “Mucize Doktor”un tekrarı, 3.sırada ise “Fox Ana Haber”, 8. sırada ise “Şampiyon” dizisi yer aldı.

Dizi daha ilk bölümüyle ABC1 hedef kitlede 8,53 reyting ve 24,00 share, AB hedef kitlede 8,35 reyting ve 24,37 share, TOTAL hedef kitlede ise 7,69 reyting ve 22,19 share alarak, tüm kategorilerde perşembe gününün en çok izlenen dizisi oldu.

Dizi aynı zamanda Twitter’da en çok konuşulanlar listesine girerek uzun soluklu olacağının sinyallerini verdi.

Taşrada bir şehirde doğan ve babası tarafından evlatlıktan reddedildikten sonra yetimhanelerde büyüyen savant sendromlu deha Ali’nin, tıp fakültesini birincilikle bitirmesinin ardından, asistan cerrah olarak işe başladığı özel bir hastanede yaşadıklarını konu alan ‘Mucize Doktor’un kadrosunda Taner Ölmez, Onur Tuna, Sinem Ünsal, Hazal Türesan, Özge Özder, Murat Aygen, Fırat Altunmeşe, Hayal Köseoğlu, Bihter Dinçel, Korhan Herduran ve Reha Özcan gibi birbirinden başarılı oyuncular yer alıyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu