Medya

Müfit Can Saçıntı’dan Netflix tepkisi

Oyuncu, senarist ve yönetmen Müfit Can Saçıntı, Armağan Çağlayan’ın YouTube kanalına çarpıcı açıklamalarda bulundu. Saçıntı,  Netflix gibi platformlara düzenleme getirilmesi çalışmalarına tepki gösterdi.

Müfit Can Saçıntı, Armağan Çağlayan’ın YouTube kanalında Netflix ile ilgili bir soru üzerine “18 yaşındaki izleyici Cumhurbaşkanını seçecek ama istediği kanalı seçemeyecek öyle mi?” ifadesini kullandı.

Çağlayan’ın YouTube kanalında konuşan Saçıntı şu ifadeleri kullandı:

“Bu ne ya Cumhurbaşkanı, herhangi bir diziden daha mı değersiz? RTÜK’e tamamen karşıyım. Sen kimi kimden koruyorsun? RTÜK alkışlayan anne babalarının çoğu, çocuk kilidi nedir bilmez, çocuğunu dijital ortamlardan nasıl koruyacağını öğrenmez. Televizyon dadılık yapsın ben de anne babalık yapayım. Çocuğun anne babası sensin, çocuğu denetleyeceksen sen denetleyeceksin, gözünden sakındığın çocuğunu neden RTÜK’ün insafına bırakıyorsun. Basın kanunu ve mahkemeleri varken, televizyonda neden partilerin atadığı insanların olduğu RTÜK karar verici oluyor.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu