Televizyon

Bir Müge Anlı başarısı daha… Aylardır kayıp olan Esin İmre Irak’ta bulundu!

Müge Anlı uzun süredir aranan Esin İmre’yi buldu. Annesi tarafından sevgilisinin yanında İran’da bırakılan Esin İmre’yi Irak’ta bulan Müge Anlı canlı yayında müjdeyi verdi. Esin İmre’nin İnterpol tarafından arandığı bilgisi de Müge Anlı tarafından verildi. İnterpol tarafından koruma altına alınırsa çok daha çabuk ve hızlı şekilde Türkiye’ye getirileceğini belirten Müge Anlı, Türk yetkililerin de devreye girdiğini belirtti. Baba ve babaanne canlı yayında mutluluklarını milyonlarla paylaştılar.

Esin İmre annesinden mi korkuyor?

Baba Ümit Bey, Esin ile dün gece 1,5 saat kadar konuştuklarını, Esin’in Ayfer Hanımdan (annesinden) korktuğunu belirtti. “Hem bana gelmek istiyor hem de annesini bırakamıyor.” diyen Ümit Bey’e, Müge Anlı “Bir an önce Türkiye’ye gelsin hele…” diyerek cevap verdi.

Esin İmre şu an hapiste olan annesinin sevgilisi Muhsin Dezaiy’in kendisini dövdüğünü, kapı önüne bile çıkamadığını belirtti. Muhsin Dezaiy’in bir hafta önce hapise girmesini fırsat bilen Esin İmre, Dezaiy’in evinden kaçınca bulundu. Şu an İran’daki şartlar gereği sahte bir nişanlılık olayının içinde bulunan Esin İmre, Dezaiy’in hapisten çıkmasından korktuğunu eğer çıkarsa kendisini hemen evlendireceğini belirtti. Esin İmre henüz 13 yaşında ve şu an nişanlı ve hiç tanımadığı insanların yanında kalıyor.

Esin İmre olayı nedir? 

Olay çok karışık görünse de kısaca Medyabey okurları için anlatalım. Müyesser Hanım, Muhsin Dezaiy ile 20 yıl önce evliydi. Bir gün Muhsin Dezaiy, Müyesser Hanım’ı bir bahane ile evden uzaklaştırır ve kızı Zeynep’i alarak izini kaybettirir. 20 yıllık hasret o zaman başlar. Müyesser Hanım tüm aramalara rağmen kızına 20 yıl boyunca ulaşamaz ve umudunu keser…

Bu arada başka bir ailede başka bir dram yaşanmaktadır. Olayın paydası Muhsin Dezaiy’dir. Bu ailedeki kahramanımızın ismi Esin İmre. 13 yaşında. Annesi Muhsin Dezaiy ile aşk yaşar ve eski eşi Ümit’ten olan kızını alarak İran’a kaçar. Daha sonra bir sebeple Türkiye’ye gelirken kızını üvey babanın elinde (nedeni hala bilinmiyor) bırakır.

Esin’in Babaannesi de Müge Anlı’ya torununu bulmak için başvurunca olaylar çözülmeye başlar…

Babaannesi gözü gibi koruduğu torununu aramak için Müge Anlı’ya başvurur. Eski gelini Ayfer Hanımın torununu da alıp kaçtığını sonra da torununun izini kaybettiğini belirten babaannenin bu çağrısını televizyondan 20 yıl önce kızı Zeynep’i kaybeden Müyesser Hanım da duyar. Ve hemen Müge Anlı’ya o da katılarak bildiklerini paylaşır….

13 yaşındaki Esin’in annesi Ayfer Hanım’ın söylediklerinin hepsi yalan mıydı?

Olaylar televizyona taşınınca çaresiz Ayfer Hanım da programa katılmak durumunda kalır. Tabi kendini haklı göstermek için bunu yapması gerekmektedir. Muhsin Dezaiy’e kavuşmak için Müge Anlı’nın programına katılan ancak gerçek niyetini büyük bir kurnazlıkla gizleyen Ayfer hanımın iddialarına göre Muhsin Dezaiy onun kızı Esin’i de kaçırmıştır. Oysa ki Ayfer Hanım’ın tek niyeti sevgilisi Muhsin Dezaiy’e ulaşmaktır.

Müge Anlı’ya başvuran Esin İmre’nin babaannesinin ne olursa olsun torununu bulmakta kararlı ve ısrarlı davranması; Müge Anlı ve ekibinin üstün gayretleri ile bugün Esin İmre’ye adım adım yaklaşıldı. Annesi Ayfer’in onu İran’da bırakıp kaçmasının ardından İran’da her yerde aranan 13 yaşındaki küçük kız Esin İmre’ye Müge Anlı ve ekibi ulaştı.

 

 

Başa dön tuşu