Televizyon

Müge Anlı İran’daki Türk Esin’in izini buldu canlı yayında şok açıklamalar…

Müge Anlı Muhsin Dezaiy’in yanında olduğu iddia edilen Esin’in izini buldu. 6 aydır aranan Esin ve Zeynep hakkında çok olumlu gelişmeler yaşandı. Müyesser Hanım’ın kızı Zeynep bulundu ve canlı yayına bağlanarak babası Muhsin Dezaiy’i anlattı. Muhsin Bey ile bir müddet birlikteliği olduğu iddia edilen Ayfer Hanım’ın yalanları canlı yayında bir bir gün ışığına çıktı. Esin’in babaannesi ve öz babası da bugünkü canlı yayına katıldı. Zeynep, Esin’i ne olursa olsun bulacağını ve babasına ve babaannesine yollayacağına söz verdi.

Olay çok karışık görünse de kısaca Medyabey okurları için anlatalım. Müyesser Hanım, Muhsin Dezaiy ile 20 yıl önce evliydi. Bir gün Muhsin Dezaiy, Müyesser Hanım’ı bir bahane ile evden uzaklaştırır ve kızı Zeynep’i alarak izini kaybettirir. 20 yıllık hasret o zaman başlar. Müyesser Hanım tüm aramalara rağmen kızına 20 yıl boyunca ulaşamaz ve umudunu keser…

Bu arada başka bir ailede başka bir dram yaşanmaktadır. Olayın paydası Muhsin Dezaiy’dir. Bu ailedeki kahramanımızın ismi Esin İmre. 13 yaşında. Annesi Muhsin Dezaiy ile aşk yaşar ve eski eşi Ümit’ten olan kızını alarak İran’a kaçar. Daha sonra bir sebeple Türkiye’ye gelirken kızını üvey babanın elinde (nedeni hala bilinmiyor) bırakır.

Esin’in Babaannesi de Müge Anlı’ya torununu bulmak için başvurunca olaylar çözülmeye başlar… 

Babaannesi gözü gibi koruduğu torununu aramak için Müge Anlı’ya başvurur. Eski gelini Ayfer Hanımın torununu da alıp kaçtığını sonra da torununun izini kaybettiğini belirten babaannenin bu çağrısını televizyondan 20 yıl önce kızı Zeynep’i kaybeden Müyesser Hanım da duyar. Ve hemen Müge Anlı’ya o da katılarak bildiklerini paylaşır….

13 yaşındaki Esin’in annesi Ayfer Hanım’ın söylediklerinin hepsi yalan mıydı?

Olaylar televizyona taşınınca çaresiz Ayfer Hanım da programa katılmak durumunda kalır. Tabi kendini haklı göstermek için bunu yapması gerekmektedir. Muhsin Dezaiy’e kavuşmak için Müge Anlı’nın programına katılan ancak gerçek niyetini büyük bir kurnazlıkla gizleyen Ayfer hanımın iddialarına göre Muhsin Dezaiy onun kızı Esin’i de kaçırmıştır. Oysa ki Ayfer Hanım’ın tek niyeti sevgilisi Muhsin Dezaiy’e ulaşmaktır.

Müge Anlı’ya başvuran Esin İmre’nin babaannesinin ne olursa olsun torununu bulmakta kararlı ve ısrarlı davranması; Müge Anlı ve ekibinin üstün gayretleri ile bugün Esin İmre’ye adım adım yaklaşıldı. Annesi Ayfer’in onu İran’da bırakıp kaçmasının ardından İran’da her yerde aranan 13 yaşındaki küçük kız Esin İmre hakkındaki gerçekleri bugün bulunan Zeynep Dezaiy canlı yayında anlattı.

Müyesser Hanım’ın bugün bayramı oldu: Zeynep bulundu sıra Esin İmre’de… 

20 yıl önce eski kocası tarafından kaçırılan kızı Zeynep’in öldüğünü zanneden, Müge Anlı’nın programı sayesinde kızının yaşadığını öğrenen Müyesser hanım da haftalarca programa gelip gitmişti. Bugün ise babası Muhsin Dezaiy’in yanından sevdiği adam Ömer’e kaçan ve evlilik hazırlıklarında olan Zeynep’e ulaşılmasının ardından 20 yıl sonra ilk kez kızının sesini duyan Müyesser Hanım mutluluktan gözyaşlarını tutamadı. Zeynep canlı yayında annesine “Olan oldu boşver ben seni görmek istiyorum, anneciğim.” diye seslendi.

Ayfer Hanım Zeynep’e de işkence etmiş

Zeynep; bir dönem üvey annesi olan (Esin İmre’nin annesi) Ayfer’in tek derdinin babası Muhsin Dezaiy’e ulaşmak olduğunu, kendisini dövdüğünü, işkence ettiğini belirtti. Ayfer’in Zeynep’in babası ile evli olduğu zamanlarda hocalık yapan babası Muhsin Dezaiy’e muska yazdırmaya geldiğini belirtti. Ayfer’in herkese kötü davrandığını belirten Zeynep, Ayfer’in yalan söylediğini, kızını kendisinin bırakıp Türkiye’ye kaçtığını belirtti.

Muhsin Dezaiy Ayfer’in arkadaşlarını arayıp Zeynep’i teslim etmek istemiş ama… 

Zeynep Dezaiy canlı yayında çok önemli noktalara değindi. Babası Muhsin’in Zeynep’i Türkiye’deki gerçek babasına vermeyi çok istediğini, Türkiye’de Ayfer’in arkadaşlarını dahi arayıp kendisine Zeynep’in babasının numaralarını vermelerini istediğini söyledi. Ancak Muhsin Bey’in bu istekleri Ayfer Hanım tarafından hep engellenmiş.

Şu an kaçak yolla İran’a kaçan Ayfer Hanımın ise canlı yayın ekibinin kendisine ulaşmasının ardından, rejiyi terslediği ve ne Muhsini ne de başkasını hiçkimseyi görmek istemediğini belirttiğini Müge Anlı canlı yayında anlattı. Ayfer’in tek amacının kızının adını kullanarak saplantı halinde aşık olduğu Muhsin Dezaiy’e kavuşmak olduğu da böylece ispatlanmış oldu…

Müge Anlı ve ekibinin en kısa sürede Esin’i bulacağı gün heyecanla bekleniyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu