Televizyon

O Ses Türkiye ve Müge Anlı yazılı basını parselledi!

ATV’de yayınlanan Tatlı Sert’in sunucusu Müge Anlı ve TV8’in şu günlerdeki lokomotif programı O Ses Türkiye Ekim ayına damga vurdu. İnterprsess’in yaptığı açıklamaya göre Ekim ayında yazılı basında en fazla çıkan iki program Tatlı Sert ve O Ses Türkiye oldu. O Ses Türkiye’de Ebru Gündeş’in yerine gelen Sibel Can, yarışmaya yeni bir renk getirmişe benziyor.

ACUN ILICALI’NIN SİBEL CAN TERCİHİ İŞE YARADI

Ekranlarda yayınlanan yarışma programları özellikle hafta sonları izleyicilerden büyük ilgi görürken, Ekim ayında Acun Ilıcalı’nın sunduğu ses yarışması “O Ses Türkiye” nin açık ara önde olduğu belirlendi. Medya Takip Ajansı Interpress’in kanallarda yayınlanan programların yazılı basına yansımalarını takip eden araştırmasına göre, geçtiğimiz ay çeşitli kanallarda gösterilen 29 farklı türde yarışma programı içinde “O Ses Türkiye” ’nin 139 haberle zirvede yer aldığı tespit edildi. Murat Boz, Hadise, Hakan-Gökhan ve jüriye bu sezon dahil olan Sibel Can’ın katılımıyla iyice renklenen yarışmaya ilginin hayli fazla olduğu belirlendi.

Yarışma programları hakkında 600’den fazla haber çıktı …

Ekim ayında yayınlanan yarışma programları yazılı basında toplam 664 haberle gündeme gelirken, Selçuk Yöntem tarafından sunulan ve artık bir ekran klasiği olan “Kim Milyoner Olmak İster” hakkında yazılı basında 77 haber çıktığı belirlendi. Sunuculuğunu Seda Akgül’ün yaptığı “Kısmetse Olur” adlı yarışma ile ilgili yazılı basına 55 haber yansırken, ilgiyle izlenen  ve hanımların hünerlerini konuşturduğu “Gelin Evi” isimli yarışma hakkında ise 52 haber çıktığı tespit edildi. Geçen ay ünlü oyuncu ve sunucu İlker Ayrık tarafından sunulan “Varmısınız Yokmusunuz” adlı yarışma ile alakalı ise yazılı basında 50 haber yer aldığı saptandı.

MÜGE ANLI’YLA TATLI SERT FARK ATTI

Televizyon kanallarında yayınlanan kadın programları içinde sunuculuğunu Müge Anlı’nın yaptığı ‘Müge Anlı ile Tatlı Sert’in  rakiplerine fark attığı ortaya çıktı. Manisa’da 3.5 yaşındaki Irmak’ın cinsel istismara uğradıktan sonra öldürülmesi olayında katil Himmet Aktürk’e cinayeti itiraf ettirmesiyle sadece ülkemizde değil yurt dışında da gündem olan ‘Müge Anlı ile Tatlı Sert’in, Medya Takip Ajansı Interpress’in yaptığı haber araştırmasına göre, Ekim ayında hakkında çıkan toplam 148 haberle zirveye damgasını vurduğu belirlendi.

 Kadın programları 300’ü aşkın haberle gündeme geldi…

TV kanallarının yayınladığı programların yazılı basında çıkan haberlerini kapsayan Interpress’in araştırmasına göre, kadın programlarının yazılı basında toplam 306 haberle gündeme geldiği tespit edilirken, kadın programları içinde Seda Sayan ile Uğur Aslan’ın sunduğu ‘Evleneceksen Gel’ ile ilgili ise geçen ay yazılı basına 47 haber yansıdığı tespit edildi. Zahide Yetiş tarafından sunulan ‘Zahide Yetiş’le’ isimli program hakkında 35 haber çıkarken, Emel Müftüoğlu’nun sunuculuğunu yaptığı ‘360 Derece Emel’ce’nin de 27 haberle gündeme geldiği saptandı. Zuhal Topal’ın sunduğu ‘Zuhal Topal’la’nın hakkında yazılı basında 23 haber yer alırken, Esra Erol’un sunduğu “Esra Erol’da” hakkında ise Ekim ayında yazılı basında 17 haber çıktığı tespit edildi.

 

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu