Televizyon

Müge Anlı’nın canlı yayınında Aleyna Çakır cinayetiyle ilgili flaş gelişme

ATV’de yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert’in canlı yayınında Aleyna Çakır cinayeti dosyasına devam ediliyor. Gülay Uygun’un kardeşi Ümit Köse’nin açıklamaları programa adeta damga vurdu. Ümit Köse’nin ifşaatları haber sitelerinde flaş gelişme olarak verildi.

Türkiye’yi ayağa kaldıran Aleyna Çakır cinayetine dair sır perdeleri Müge Anlı’nın programında aralanmaya devam ediyor. Çakır’ın ailesinin şüpheli olarak gördüğü, kızlarının erkek arkadaşı olan Ümitcan Uygun’un annesinin de, ifade vermeye iki gün kala hayatını kaybetmesiyle olayın seyri değişti. Bugünkü programa Ümitcan Uygun’un dayısının röportajı damga vurdu.

Ümit Köse kız kardeşi Gülay Uygun’un hayatını kaybettiği gün yaşananları anlattı:

Abimi aramış hakkını helal et demiş: “Polisten önce biz bulduk, kocası, ben, benim kardeşim ve dayım. Dört kişiydik. Ben o gün bir buçuk gibi, bir yakınımı aradım. Yakınım bana, ‘Abi panik yapma da Gülay ablam kayıp onu arıyoruz. Abimi aramış, hakkını helal et demiş ve gitmiş’ dedi. Biz daha sonra, oradaki kız kardeşim ve annemle birlikte beş buçuk sularında Bağlum’a geldik. Son durakta eniştemle görüştük.”

Piknik alanındayım: ”Eniştemi aramış, ‘Canım seni çok seviyorum, hakkını helal et, Bağlum son durakta piknik alanındayım’ demiş. Eniştem sabah dokuz gibi dayısını arayıp, Ulus’tan buraya kendisinin geldiğini söyledi. O saatten bu yana ablamı arıyorlarmış. Enişteme pikniğe nereye gittiklerini sordum. Şu an olayın olduğu yeri söyledi. Biz gittik baktık orada yoktu. Bir kere daha bakalım dedik. Sonra olayın olduğu yere gittik.”

Kafasının arkasından değil kulağının üzerinden kurşun…

”Arabada durağın yanındaydı, biz çok dik bir yerden çıktık. Herkes farklı bir yere giderek aramaya başladı. Bir süre sonra dayım telefonla beni arayarak bulduklarını söyledi. Daha sonra diğer kardeşim beni gördü onu da alarak, olayın olduğu yere doğru koştum. Bacımı kendini vurmuş bir şekilde gördüm, üzerine kapandım. Kafasının arkasından değil, kulağının üzerinden gelen kurşunla intihar etmiş. Yüksek sesle bağırdım, dağları inlettim.”

Ayakkabısını Birol çıkardı: ”O bir kamyoncu bağlandı da, orada bir erkek sesi vardı diyordu ya, o beyaz araba da bizdik, erkek sesi de benim sesimdi. Saat altı gibi Gülay’ı bulduk. Ayakkabısı çıkık falan diyorlar ya, ayakkabısını Birol çıkardı, annesinin ayağını öptü. Ben gömleğini çıkardım. Yüzüne sinekler geliyordu, yüzüne örttüm.”

“Çoktan ölmüştü”

”Biz dokuz gibi ticari taksiye binip olay yerine gittik. Edindiğimiz bilgiye göre, saat on ya da on buçuk civarında intihar ettiği yani, yedi sekiz saat cansız bir şekilde yattığı ortada. Yani kamyoncunun verdiği ifadede söylediği zaman, bacım çoktan ölmüştü.”

Ümitcan’ın silahı var

”Bacımın silahı nereden bulduğu hakkında bir bilgim yok. Ümitcan’ın kuru sıkı silahı var.Ben de kızardım, oğlum bunları gerçek zannederler falan diye. Silahı nerden aldığı konusunda hiçbir fikrim yok. Bacımla telefonla konuşurduk bana, ‘Ben herkesle konuşuyorum ama senle konuşamıyorum, doluyorum, zaten ben doluyum. Seninle konuşurken içimden ağlamak geliyor, sana her şeyimi anlatamıyorum. Abi doldum ben, artık dayanamıyorum’ dedi. Bacım altın kalpli birisiydi, iyilik meleğiydi.”

Ölmeyi düşünmüyordu

”Ümitcan’ın daha iyi bir çocuk olması için çok uğraştı bacım. Aleyna olayında en son, olayın içine kendi adı girince… Aslında bacım hayatı, yaşamayı çok seven birisiydi. Kesinlikle ölmeyi düşünmüyordu. Bizde hiç öyle bir ihtimal vermiyorduk. Kendini intihar edeceğini hiç düşünmemiştik. ‘Abicim balkondan atmayı denedim, cesaret edemedim’ dedi sonra dolu dolu ağladı.”

Yalan konuşmayı sever

”Ümitcan biraz hırçın büyüdü. Ama Ümitcan’da cani değildir, altın kalplidir aynı annesi gibi. Yeğenim biraz atarlıdır, yalan konuşmasını sever. Hava atmak için etrafına ayda 80 bin lira kazanıyorum diye konuşmuştur. Ümitcan’ın arkadaş çevresi çok zengin bir kitleye sahip. Öyle de söylüyordu. Onlardan etkilenerek söylemiştir ayda 80 bin lira kazandığını. “Dayıcım arkadaşlarım var, şunla gidiyorum, bunla gidiyorum” diye sürekli söylüyordu. Nasıl olduğunu bilmiyorum.”

Yurttaki kızlara yemek yapardı

Bacımın evine haftada bir ya da iki gün iş dolayısıyla uğrardım. Bacım kazanlarla yaprak sarardı. Defalarca gördüm. Bu kadar sarmayı ne yaptığını sorduğumda yavrularına götüreceğini söylerdi. Kızım devlet senden zengin, devlette yok mu bunlar diye tepki verdiğimde, ‘Abi devlette tabii var ama ben kendi ellerimle sarıyorum’ derdi.”

Ümitcan ve Aleyna’nın gözlerindeki aşkı gördüm

”Ben çocukların gözlerindeki sevgiyi ve aşkı gördüm, Aleyna’ya dedim ki, kızım babanın evine git de seni gelip isteyelim. Aleyna da bana ‘Siz beni Allah’ımdan ve benden isteyin, aileme ben gitmem, ben onları sildim’ dedi.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu