Televizyon

MÜGE ANLI’NIN SÖZLERİ TARTIŞMA YARATTI

Müge Anlı’nın programında sokaktaki kedi ve köpekler ile ilgili söyledikleri tartışma yarattı.

‘Müge Anlı ile Tatlı Sert’ programında hayvanseverleri kızdıracak açıklamalar…

8 yaşındaki Enes Kutu’nun ailesi Müge Anlı ile Tatlı Sert programına dün kaybolan çocuklarını aramak için başvurmuştu. Ne yazık ki kötü haber geldi bugün. Enes, bir inşaatın kuyusuna düşüp ölmüştü.

Mahalledeki bir kadın ise en son iki çocuğu köpeğin kovaladığını gördüğünü söylemişti. Müge Anlı bu durumu hatırlayınca “Sokakta köpekler olur mu? Hayvanseverlikle ilgisi yok bunun. Dünyanın hiçbir yerinde yok böyle bir durum” diye konuştu. Bazı hayvanseverleri kızdırdı.

BEN DE HAYVANLARI İSTEMEYENLERLE AYNI SOKAKTA OLMAYI İSTEMEM

Gazeteci Ömür Gedik:

Müge Hanım daha önce de birkaç kez bu tür sözler söylemişti. Kendisini onaylamam mümkün değil.
Sokak hayvanları Türkiye’de yüz yıllardır var ve büyük çoğunluğu şehir yaşamına, sokaklara uyum sağlamıştır. Bazı saldırıları örnek gösterip “hayvanlar sokakta bulunmasın” demek doğru değil. Saldırgan olanlara karşı elbette önlem alınır, belediyenin görevidir bu. Bu işin çözümü belediyenin hayvanları kısırlaştırıp aynı yere bırakmasıyla olabilir.
Anlı’nın sözü o hayvanların ölüm fermanı anlamına gelir. Ben de sokak hayvanlarıyla aynı sokakta bulunmak istemeyenlerle aynı sokakta bulunmak istemem.

Gazeteci Oben Budak:

Anlı ne güzel söylemiş, “Sokakta köpek olur mu?” Aynı zamanda da ne kadar cahilce tabi. Uzaylılar koymadı o köpekleri sokaklara, bakamadığı köpeğini sokağa bırakan bir zihniyetin ürünü hepsi. Sokaktaki her köpeğin başını okşayıp, onlarla daimi bir dostluk paylaşan bir birey olarak özgürce sokaklarda dolanmalarında bir sorun göremiyorum. Saldırı haberlerini hepimiz okuyoruz ama aynı sokaklarda ben hiç saldırıya uğramadığım için acaba köpeklere nasıl sataşıyorlar da onları sinirlendiriyorlar diye düşünüyorum aslına bakarsanız. Belediyeler kontrollü kısırlaştırma yoluna gitse bu kadar göze batmayacaklar aslında. İnsanların suçunu hayvanlardan çıkarmak olmaz. Hayvanlara yaşayacak alan bırakmadıysak şehir hayatında birlikte yaşamayı öğrenmeliyiz.

kaynak: http://haber.gazetevatan.com/Haber/597446/1/Gundem

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu