Yaşam

Muğla’da Gezebileceğiniz En Güzel Yerler

Ülkemizdeki en fazla bilinen tatil noktaları arasında kendine yer bulan Muğla, her sene yerli yabancı binlerce turisti ağırlamaya devam ediyor. Gerek doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra canlı hayatı ile de gelen misafirlerine unutulmaz zamanlar yaşatmayı da başarmaktadır. Muğla kiralık villa seçenekleri ise bu aşamada devreye girerek buraya gelen misafirlerin zamanlarını diledikleri gibi geçirebilmelerine imkan tanımaktadır.

Tarihe Yolculuk Edin

Her ne kadar söz konusu Muğla olduğu zaman öncelikli olarak denizler gelse de bölge tarihi olarak da son derece güçlü. Burayı ziyaret ettiğiniz zaman öncelikli olarak ziyaret edebileceğiniz yerlerin başında Bodrum Kalesi geliyor. 600 yıllık tarihi ile bu kule ilk zamanlarında savaş döneminde ve gözetleme amaçlı kullanılsa da sonrasında barınma amacı ile kullanılmıştır.

Antik Tiyatro da yine mutlaka görülebilecek yerler arasında bulunuyor. Klasik Çağ’dan günümüze kadar ulaşmayı başaran en nadide eserlerden bir tanesi. 13 bin kişi kapasiteye sahip olan tiyatro, döneminin en büyük toplanma noktaları arasında yer almaktaydı. Burada günümüzde çeşitli etkinliklerin düzenlenmesinin yanı sıra burayı dilediğiniz gibi de gezebilirsiniz.

Kleopatra Hamamı

Bölgeye tek ulaşım tekneler ile sağlanmaktadır. Leleg döneminden kalmış olan hamamın yarısı sular altında kalmış olsa da diğer yarısı rahatlıkla görülebilmektedir.

Berrak Mavilikleri Görün

Ölüdeniz, bölgeye geldiğiniz zaman mutlaka gitmeniz gereken bir yer. Fethiye’ye bağlı olan Ölüdeniz, dünyanın en güzel kumsalı seçilmeyi de başarmıştır.

İztuzu Plajı, bir yandan Muğla kiralık villa seçeneği ile rahat şekilde tatil yapıp aynı zamanda sakin bir şekilde denize girmek isteyenlere istediklerini veriyor. Deniz suyu ile tatlı su arasında yer alan ender plajlardan biri olan İztuzu Plajı, aynı zamanda caretta carettaların yumurtalarını bırakmış olduğu bir bölge olmasından dolayı Kaplumbağa Plajı olarak da adlandırılmaktadır.

En Güzel Yerlerde Konaklayın

Muğla, özellikle de yaz tatili için en fazla ön plana çıkan bir bölge. Dolayısıyla burada konaklama alternatifleri de son derece geniş bir yelpazede sizlere sunuluyor. Klasik tarzdaki konaklama alternatiflerinden sıkıldıysanız ve bir yandan evinizin rahatlığında tatilinizi geçirirken diğer yandan da en güzel yerlerde konaklamak istiyorsanız, Muğla kiralık villa ile alakalı https://villadukkani.com/fethiye-kiralik-villa  üzerinden en iyi sonuçları elde etmeyi başarmış olursunuz.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu