Medya

Muğla’da TRT Haber ekibine yapılan saldırıya TRT’den açıklama

Marmaris Hisarönü'ndeki yangınlar henüz kontrol altına alınamadı. Öte yandan bölgede yaşayanlar 'Hisarönü kurtuldu dediniz' diyerek TRT ekibine tepki gösterdi.

Muğla Marmaris’te 5 gündür çok sayıda bölgede yangın devam ediyor. Yangınlardan en çok etkilenen yerlerden biri de yerleşim yeri sayısı bakımından yüksek Hisarönü oldu.

Hisarönü Mahallesi’nde alevler tekrar yükselmeye başlarken bölgede yaşayan yurttaşlar, kendi çabalarıyla evlerini kurtardığını söyleyerek TRT ekibine “Dün Hisarönü kurtuldu dediniz” diyerek tepki gösterdi. Bu sırada NTV muhabiri ise “Kim dedi ya?” şeklinde yanıt verdi.

“Müdahale eden yok, biz burda yanıyoruz, burasına geldi artık milletin” diyen yurttaşlar TRT ekibinin bölgeden ayrılmasını istedi.

‘Polis yok mu ya?’

Bir yurttaş da “Çay niye dağıtıyor o zaman Marmaris’te?” dedi. TRT muhabiri tepkilerin ardından “Polis yok mu ya?” diye bağırdı.

TRT ekibi arabalarına binerek bölgeden ayrılmak zorunda kaldı.

TRT’den ‘yalan haber’ yanıtı

TRT Haber Muhabiri Bülent Güler’in, 4 dakikalık yayınından 13 saniyelik bölüm kesilerek ‘TRT’nin yalan haberi’ başlığı ile sosyal medyada yayılmasına karşı TRT’den, resmi açıklama yapıldı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı, televizyon ve dijital platformları odağına alan bir mecradır. Sitemizde ayrıca TV program ve dizi haberlerine, popüler teknoloji ve oyun haberleri içeriklerine de yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu