Medya

Muharrem Sarıkaya tokat skandalıyla ilgili kendisini nasıl savundu?

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya’nın, AKP’li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin’in konuk olduğu programında yayın esnasında, ses kontrolü yapan İHA çalışanına tokat attı.Gazeteci Muharrem Sarıkaya’nın İHA muhabirine tokat attığı skandal görüntü kameralara yansıdı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile röportaj yaptığı sırada İHA muhabirinin telefonlarla uğraştığı ve bir kablo ile bağlantı kurmaya çalıştığı esnada Muharrem Sarıkaya muhabire tokat attı.

O anlarda Fatma Şahin’in ise şaşkın ve tepkisiz kaldığı görüldü.

Muharrem Sarıkaya’nın İHA muhabiri Ahmet Demire’e tokat attığı anlara ilişkin görüntüleri Gazeteci Talat Atilla Twitter hesabından paylaştı.

Atilla paylaştığı görüntüler hakkında “Rezalet! Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in karşısında Gazeteci Muharrem Sarıkaya ses teknikerine tokat atıyor. Yazıklar olsun!” notunu düştü.

Habertürk Ankara Temsilcisi ve yazarı gazeteci Muharrem Sarıkaya’nın, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile röportaj yaptığı sırada ses teknikerine tokat attığı görüntüler ortaya çıktı.

Sarıkaya, eğilerek telefon ve kablolarla uğraşan ses teknikerine çalıştığı esnada tokat attı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in ise şaşkın ve tepkisiz kaldığı görüldü.

Bu görüntülerin ortaya çıkmasının ardından Muharrem Sarıkaya’ya sosyal medyadan tepki yağdı.

ÖZÜR DİLEDİ

Gazeteciye vuran Habertürk Ankara Temsilcisi Sarıkaya, twitter hesabından yaptığı açıklamada özür diledi.

Sarıkaya şu ifadeleri kullandı:

“Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin ile yaptığımız canlı yayın sırasında ardı sıra tekrar eden ve yanını da sorunlu hale getiren teknik aksaklıklar sebebiyle bir an kontrolümü kaybettim ve yapmamam gereken, bana ve temsil ettim kuruma yakışmayan bir davranışta bulundum. Yayın biter bitmez İHA kameramanı Sayın Ahmet Demir’den ve o an orada bulunan İHA Bölge Müdürü Sayın Orhan Akın’dan ayrı ayrı özür diledim. Bu noktada kalmayıp, bir saat kadar sonra telefonda kendileri ile ayrı ayrı konuşup yaptığımın hata olduğunu belirtip özrümü her ikisine de yineledim. Olay kamuoyuna yansıdığı için şimdi de kamuoyu önünde İHA kameramanı Sayın Ahmet Demir, İHA Bölge Mürdürü Sayın Orhan Akın ile olaya tanıklık eden Sayın Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin’den ve kamuoyundan mazeretsiz özür diliyorum…”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu