Televizyon

Muhsin Yazıcıoğlu belgeseli Ülke TV’de

Mustafa Yürekli’nin hazırlayıp sunduğu ‘Belgeselci’nin bu haftaki bölümünde, helikopter kazası sonrası hayata gözlerini yuman Büyük Birlik Partisi (BBP) Eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatı anlatılacak. Yazıcıoğlu’nun 12 Eylül 1980 darbe sürecinde, sonrasında ve siyasi hayatında yaşadıkları Belgeselci’de yer alacak.

Türkiye’nin sağ ve sol kutuplara ayrıldığı 1970’li yıllarda, zamanın popüler gençlik hareketlerinden Ülkü Ocakları’nın liderliğini üstlenen, 12 Eylül 1980 darbesinde 5 buçuk yılı zindanda olmak üzere 7 yıl boyunca hapishanede kalan, sonrasında ise birçok siyasi çalkantılardan geçerek 1993 yılında BBP’yi kuran Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatı Belgeselci’de anlatılacak.

muhsin-yazicioglu-1

Programda, Yazıcıoğlu’nun 1980’de tutuklanışı, işkenceli sorguları, darbe mahkemelerinde idamla yargılanması, mahpus hayatı işlenecek.

Yazıcıoğlu’nun MHP lideri Alparslan Türkeş’le 80 öncesinde yaşadıklarına yer verilecek Belgeselci’de; siyaset arenasında verdiği mücadelesi, davası ve hayatı Mustafa Yürekli’nin sunumuyla ekrana gelecek.

“Toplumsal hafızayı tazelemek ve mahşeri vicdanı uyandırmak istiyorum.” diyen Mustafa Yürekli’nin hazırlayıp sunduğu “Belgeselci” programı, her Cuma günü, saat 21.00’de Ülke Tv’de…

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı