Yerli Dizi

Muhteşem İkili’nin konuşulması reytinglerini geride bırakıyor

Kanal D’nin, TMC/Erol Avcı imzalı  dizisi Muhteşem İkili, ilginç bir alanda zirvede yer aldı.  Yönetmenliğini M. Çağatay Tosun’un üstlendiği başrollerinde İbrahim Çelikkol, Kerem Bürsin, Özge Gürel ve Öykü Karayel’in yer aldığı Muhteşem İkili, sosyal medya platformlarında üzerine çokça laf ediliyor. Dizinin aldığı reytingler ise konuşulmasının gerisinde kalıyor.

SOSYAL MEDYADA EN ÇOK KONUŞULAN TÜRK DİZİSİ

Muhteşem İkili, uluslararası televizyon iletişim platformu The Wit’in verilerine göre Kasım ayında dünya çapında sosyal medya üzerinde en çok konuşulan yapımlar arasında yer alan tek Türk dizisi oldu. 43 bin tweet ile Kasım ayında “Social Wit List”de ilk 10’da ikinci sırada yer alan dizi, Türkiye’de olduğu kadar dünya çapında da sosyal medyanın gözdesi oldu.

Dizinin oyuncu kadrosunda; Engin Şenkan ve Zafer Algöz’ün de yer aldığı dizi reytinglerde aynı başarıyı gösteremiyor.

Muhteşem İkili’nin geçtiğimiz perşembe günü yayınlanan son bölümü, reyting tablosunun zirvesine fazla yaklaşamadı. Dizi Genel/Total kategorisinde 19. sırada yer alırken AB kategorisinde ise 7. sırada kendisine yer bulabildi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu