Yerli Dizi

MUHTEŞEM SÜLEYMAN İTALYA’YA SEFERE ÇIKIYOR

muhtesem-yuzyil

“Muhteşem Yüzyıl” İtalya’da!

Star Tv’de yayınlanan “Muhteşem Yüzyıl” dizisi yine bir ilke imza attı. Dünyanın 45 ülkesinin ardından bir Avrupa ülkesine, İtalya’ya satıldı.

Halit Ergenç, Meryem Uzerli, Mehmet Günsür, Selma Ergeç, Nur Fettahoğlu, Tuncel Kurtiz, Ozan Güven, Pelin Karahan gibi isimlerden oluşan güçlü oyuncu kadrosuyla Türkiye’de olduğu kadar dünyanın pek çok ülkesinde de ilgiyle takip edilen, Balkanlar ve Ortadoğu’nun ardından Rusya’ya ve sonrasında İtalya’ya da satılan “Muhteşem Yüzyıl”, İtalya tarafından satın alınan ilk Türk dizisi oldu.

“Muhteşem Yüzyıl”ın satıldığı ülke sayısı bu yıl İtalya’nın yanı sıra Gürcistan ve Macaristan’la birlikte 45’e çıktı.

HEDEF 60 ÜLKEDE YAYIN

“Muhteşem Yüzyıl” dizisi yurtdışı satışlarından sorumlu Global Agency’nin CEO’su İzzet Pinto “İlk günden beri hayalimiz bu dizinin Batı Avrupa’da yayınlanmasını sağlamaktı, sonunda hedefimize ulaştık ve Batı Avrupa kapısını araladık. Simdi sırada Fransa ve İspanya var. İki yılda 45 ülkeye ulaşıldı, yıl sonunda kadar 60 ülkeye ulaşmayı hedefliyoruz. Bu başarıdan dolayı çok gururluyuz.”

dizifilm.com

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu