Yerli Dizi

Muhteşem Yüzyıl Kösem zor bir dönemece girdi…Gün değişikliği çare olacak mı?

Fox’ta yayınlanan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi geçtiğimiz Cuma akşamı yayınlanmamış ve izleyiciler merakla Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi neden yayınlanmadı sorusu gündeme gelmişti. Yeni bölüm fragmanı ile birlikte Muhteşem Yüzyıl Kösem’in neden yayınlanmadığı belli oldu. Muhteşem Yüzyıl Kösem’in yayın günü değişti. Kanal yönetimi düşük reytingler nedeniyle dizinin yayın gününü değiştirme kararı aldı. Peki, Muhteşem Yüzyıl Kösem’in yeni bölümü ne zaman ya da hangi gün yayınlanacak?

MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM SALI GÜNÜNE ALINDI
Bilindiği gibi Muhteşem Yüzyıl Kösem, Cuma akşamları ekrana geliyordu. Dizinin yayın günü değişti. Dizi, 11. bölümden itibaren Salı akşamları ekrana gelecek. Dizi Cuma akşamları, Arka Sokaklar, Aşkve Mavi, Survivor, Güldür Güldür ile rekabet etmeye çalışıyordu. Kösem’in yeni yayın gününde şansının daha da zor olacağı tahmin ediliyor.

Kösem dizisi düşük reytingleri nedeniyle eleştirilere uğruyordu. Fox yönetiminin gün değişikliğine giderek dizi için bir çıkış yolu aradığı ortaya çıktı. Kösem’in en son 27 Ocak Cuma akşamı yayınlanan bölümü Genel kategorisinde 53. sıraya kadar düşmüştü. Dizi, AB’de ise 17 sırada kendisine yer bulabilmişti.

Dizi yeni yayın gününde ise Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Anne, Survivor, Hayat Şarkısı gibi önemli yapımlarla reyting rekabetine girecek.

YENİ BÖLÜMDE ŞEHZADELER BİRBİRİNE DÜŞÜYOR

Yüzlerce kişinin Farya yüzünden idam edilmesi halkın tepkisine neden olurken sarayın önünde toplanan halk Sultan Murad’a karşı ayaklandı. Yaşananlardan dolayı Sultan Murad’ı karşısına alan Kösem Hatun “Ne yapıyorsun sen?” diye oğluna sitemde bulundu.

Sinan Paşa yaptığı açıklamalarda çıkan isyanın sarayı yakıp kavuracağını belirtirken Sultan Murad ile Farya’nın nikâh kıyması fermanlarla herkese duyurulacak. Nikâh durumunu öğrenen Kösem Sultan ise Sinan Paşa’ya haber göndererek tüm adamlarının toplatılmasını isteyecek.

Farya ile gerçekleşen nikahın ardından zaten karışık olan saray Bayezid ile Kasım arasında yaşanan düellonun ardından iyi gerilecek. Şehzade Bayezid ile Şehzade Kasım’ın birbirlerine kılıç çekerek savaşmalarının ardından devreye giren Sultan Murad duruma son verilmesini isteyecek.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu