Dijital Platformlar

Muhteşem Yüzyıl Kösem’de Safiye Sultan Şehzadeyi rehin alır

Babasını öldüren Safiye Sultan’ı asla affetmeyen Kösem Sultan, Safiye Sultan’ın saraydan uzaklaştırılmasını sağlar. Ancak bunun bedelini ağır ödeyecektir. Gözyaşı Sarayı’na sürgün gönderilen Safiye Sultan, Kösem Sultan’ın yeni doğmuş oğlu Şehzade Mehmet’i rehin alır. Kösem Sultan’ın ömründen ömür gider.

Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan 13.Bölüm Fragmanı yayınlandığında aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM SULTAN 13. BÖLÜM FRAGMANI İÇİN TIKLAYINIZ

Sultan Ahmed, Zitvatorok anlaşması için Edirne’ye gidiyor. Ahmed’in yokluğunda büyük savaş başlıyor. Derviş Paşa şok bir suçlamayla zindana atılıyor. Şehzade Mehmed kaçırılıyor. Her yerde oğlunu arayan Kösem Sultan, hayatının en büyük kabusuyla yüzleşiyor. Sultan Ahmed’in Fahriye’nin canını alacağını bilen Safiye, kızını Ahmed’in ulaşamayacağı bir yere saklar. Ahmed, Fahriye’nin bulunması için Derviş’e emir verir. Ancak Derviş’in gerçeği sakladığından habersizdir. Kösem’in gizli işler çevirmesinden rahatsız olan Ahmed, Kösem ile büyük bir kavga eder. Kösem, Ahmed’i masumiyetine inandırmaya çalışsa da başaramaz. Safiye Sultan gözyaşı sarayında intikamını almak için gün sayarken, Kösem ilk çocuğu Şehzade Mehmed’i dünyaya getirir. Şehzade Mehmed’in doğumu Kösem ve Mahfiruze arasında yeni bir savaş başlatır. Kimin evladı, hayatta kalmayı başarıp tahta çıkacaktır? Ahmed’in yokluğunda saray, kabus dolu bir geceye şahit olur. Derviş, şok bir suçlamayla zindana atılırken, Kösem en büyük korkusuyla yüzleşir. Zira oğlu Şehzade Mehmed kaçırılmıştır.er

MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM SULTAN 12.BÖLÜMDE NELER YAŞANDI?

Kösem ve Ahmed aşkı büyük imtihandan geçiyor! Kösem’in mücadelesi asıl şimdi başlıyor! Koruması gereken bir evladı ve çok güçlü bir düşmanı var. Safiye Sultan, gözyaşı sarayına sürgün edilmesinin intikamını almaya yemin ediyor. Sultan Ahmed ise Fahriye’nin canını almaya kararlı! Safiye Sultan ve Derviş Paşa, Fahriye’yi kimsenin tahmin edemeyeceği bir yere gizliyor. Zülfikar ağa bu sırrı öğrenince, Derviş’in Ahmed’in gözündeki sadakati sarsılıyor. Ahmed, Fahriye hakkındaki kararını açıklıyor. Derviş ile Zülfikar arasında ipler geriliyor. Kösem’in iktidar oyunlarına bulaşmasını hazmedemeyen Ahmed’in öfkesi yakıp kavuruyor. Ancak gerçeği öğrenen Sultan Ahmed, Kösem’den vazgeçmez. Büyük aşk yeniden alevlenir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu